1. W następną niedzielę (17.12.2023) rozpoczniemy parafialne rekolekcje. Wygłosi je ks. Carlos Cezar Damaglio, były rektor seminarium duchownego w Brazylii, wikariusz parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie. Nauki w niedzielę podczas każdej mszy św., oraz od poniedziałku (18.12.2023) do środy (20.12.2023) na mszach św. o godz. 08.00 i 18.00 oraz nauka poza mszą św. o godz. 19.45.
 2. Rozpoczęliśmy okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Wspólna modlitwa Liturgią Godzin od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 w sali kolumnowej. Godzinki śpiewamy po Mszy św. Roratniej ok. godz. 07.10.
 3. Parafialna Caritas organizuje zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących parafian. Prosimy o produkty długoterminowe. Można je składać do kosza przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy lub w kancelarii.
 4. W opłatki i świece wigilijne można się zaopatrzyć dzisiaj i w kolejne niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła, a w dni powszednie w kancelarii.
 5. W tym roku duszpasterskim w ramach tzw. „kolędy” planujemy odwiedzić w domach, tych parafian, którzy do nas zgłoszą swoje pragnienie przyjęcia księdza. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz zamieszczony na naszej stronie internetowej dobrypasterz.waw.pl, w zakładce Aktualności/Kolęda 2024r., lub klikając w link
  https://dobrypasterz.waw.pl/category/aktualnosci/ewentualnie wypełniając kartę w kancelarii lub zakrystii. Jednocześnie bardzo prosimy byście Państwo wywiesili w Waszych blokach (na klatkach schodowych) informacje o sposobie zgłaszania się na „kolędę”. Kartki z informacją prosimy odbierać z zakrystii po mszy św. Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 24 grudnia. Wizyty rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia.
 6. W tym tygodniu:
  • 13 grudnia (środa) – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. O godz. 17.00 Różaniec Fatimski w kaplicy Miłosierdzia Bożego;
  • 14 grudnia (czwartek)  – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.
 7. Pomódlmy się o radość nieba dla zmarłych w tym tygodniu parafian. Wieczny odpoczynek…