Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Zwykłą 23.02.2020 r.

1.  Przypominamy, że 8 marca br przybędzie do nas JE Bp Tadeusz Pikus, którego powitamy w drzwiach kościoła o g.10.00. Ks. Biskup przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii.

2.  Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na parafialny Caritas, potraktujmy tę zbiórkę jako przygotowanie do Wielkiego Postu, w który wejdziemy w Środę Popielcową 26 lutego. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc dla Potrzebujących.

3.  Za tydzień w pierwsza niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone na inwestycje w parafii, zwłaszcza rekonstrukcję i modernizację organów.

4.  W najbliższą środę 26 lutego Popielec - rozpoczynamy czas przygotowania do Świąt Paschalnych, czyli Wielki Post, obrzędem posypania głów popiołem, na Mszach św. według porządku dnia powszedniego (6.30; 7.00; 8.00; 9.00; 18.00 i 19.00). W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych; do postu ścisłego zobowiązani są katolicy, którzy skończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku, pozostali katolicy w tym dniu zachowują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych oznacza min. powstrzymanie się od spożywania wywarów mięsnych, bulionów na mięsie itp. Post ścisły dopuszcza trzy posiłki, w tym dwa skromne i jeden obfitszy-przepis kościelny mówi "jeden posiłek do syta". Okres Wielkiego Postu jest czasem powstrzymania się od zabaw, czasem umartwienia, pokuty i refleksji.

5.  W najbliższy piątek 28 lutego obchodzić będziemy Dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i w tej intencji odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

6.  zachęcamy wiernych do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów stacyjnych wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

7.  Przez okres Wielkiego Postu, w piątki, będzie odprawiana Droga Krzyżowa: dla dzieci a także starszych o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.00 z nauką pasyjną. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych - Gorzkich Żalach czy Drodze Krzyżowej można uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy wspólnoty i duszpasterstwa naszej parafii do przygotowania i poprowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej o g.18.00:
28.02 - Służba Liturgiczna i Focolari przewodniczy ks. Diakon
06.03 - Wspólnoty Neokatechumenalne - przew. ks. Michał
13.03 - Żywy Różaniec i Wspólnota Fatimska - przew. ks. Prob.
20.03 - studenci - przew. ks. Grzegorz
27.03 - kandydaci do bierzmowania, postcresima - przew. ks. Michał
03.04 - ostatnia Droga Krzyżowa ulicami parafii wyruszy po Mszy Św. o g.18.00, tego dnia nie będzie Mszy Św. o g.19.00.

8.  Zapraszamy też w piątki Wielkiego Postu o g.20.00 na adoracje Krzyża Św. prowadzone przez Diakonię Muzyczną, studentów i młodzież.

9.  W najbliższy piątek 28 lutego spotkanie Wojowników Dobrego Pasterza, zapraszamy wszystkich mężów, ojców, kawalerów. Dołączamy do wspólnej adoracji krzyża o g. 20.00, a następnie spotkanie formacyjne o g.21.00 w sali nr.4. Zacznij owocnie Wielki Post. Zapraszamy

10. W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku, zaczynając od poniedziałku 02 marca, o godz. 5.45 będzie odprawiana w kościele modlitwa brewiarzowa, zwana Jutrznią. Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej liturgicznej modlitwie Kościoła.

11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do dwóch skarbonek w kruchcie kościoła przy wejściu głównym.

12. Za tydzień rozpocznie się organizowana przez Parafialny Zespół Caritas zbiórka żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe; mąka, cukier, makaron, olej, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Za wszystkie złożone dary serdecznie dziękujemy.

13. Plan rekolekcji wielkopostnych 2020 - parafialne od 4 niedzieli Wielkiego Postu 22.03, 23.03, 24.03 i 25.03.2020r. poprowadzi ks. Michał Turkowski Szkoły Podstawowe i Liceum Ogólnokształcące 30,31.03. i 01.04.2020r rekolekcje te poprowadzą Klerycy Redemptoris Mater

14. Organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej w niedzielę 15 marca, wyjazd o g. 10.00 powrót ok. g. 17.00. Koszt 50 zł. Zapisy przyjmuje s. Maja w środy w sali nr 5 w g.17.00 – 18.00.

15. Osoby zainteresowane przekazaniem 1% z podatku PIT na rzecz Parafialnego Caritas lub Fundacji Nasza Przyszłość, mogą tego dokonać w każdą środę marca i kwietnia br w godzinach od 17.00 do 18.00 w sali nr 5.

16. W księgarni pojawiło się wiele interesujących nowości. Szczególnie polecamy książki: O spowiedzi; Myśli na każdy dzień ks. Dolindo; Wszystkie książki w cenie promocyjnej.

17. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św, wszystkim Zmarłym Parafianom: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen.

Back to top