Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (20.05.2018)

1.  Trwa maryjny miesiąc maj. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które u nas sprawujemy: w niedziele i święta po Mszy Św. o g.17.00, a w dni powszednie po Mszy Św. o g.18.00

2.  Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy czas Komunii Św. wielkanocnej, do której zobowiązuje nas Kościół pod sankcją grzechu ciężkiego w przykazaniu kościelnym "3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą."

3.  Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: "O Stworzycielu, Duchu przyjdź"

4.  Jutro 21 maja święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Msze Św. według planu dnia powszedniego.

5.  Ks. Diakon Giacomo Calore wraz z innymi Diakonami proszą o modlitwę na czas rekolekcji przed święceniami kapłańskimi i zapraszają nas na święcenia kapłańskie, które przyjmą podczas uroczystej Mszy Św. w archikatedrze warszawskiej św. Jana Chrzciciela w sobotę 26 maja o g.10.00.

6.  W przyszłą niedzielę 27 maja Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, o g.13.00 Msza Św. prymicyjna ks. Giacomo Calore i 55 rocznica święceń ks. prał. Józefa Łazickiego-serdecznie zapraszamy.

7.  w czwartek 24 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jednocześnie jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach.

8.  W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka zapraszamy wszystkich ojców na wyjątkowe spotkanie w piątek 25 maja na g. 20.00 do kaplicy Bożego Miłosierdzia. W programie modlitwa, świadectwa i konferencja.

9.  Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Back to top