Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

  1. Dzisiaj taca na Seminarium Duchowne w Warszawie, za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na parafialny Caritas.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o g.18.00 oraz Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o g.17.00 i dla dorosłych o g.18.30. Uczestnicy tych nabożeństw mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Również zapraszamy na nabożeństwo Adoracji Krzyża Świętego w piątki o g.20.00 – nabożeństwo animowane przez diakonię muzyczną i studentów.
  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do dwóch skarbonek w kruchcie wejścia głównego kościoła. Natomiast jałmużnę postną przeznaczoną na pomoc dla ubogich możemy składać do skarbonki Caritas znajdującej się w kościele w bocznej nawie Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. Dzisiaj rozpoczyna się organizowana przez Parafialny Zespół Caritas zbiórka żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe; mąka, cukier, makaron, olej, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Za wszystkie złożone dary serdecznie dziękujemy.
  5. W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku, zaczynając od jutra, o g.7.00 będzie odprawiana w dolnym kościele modlitwa brewiarzowa, zwana Jutrznią. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  6. W tym roku planujemy Misje Święte od 16 do 23 maja, 23 maja będziemy obchodzić 15 rocznicę konsekracji kościoła. W związku z tym w Wielkim Poście nie będzie rekolekcji. Dlatego zachęcamy Parafian do zaplanowania swojej Spowiedzi wielkanocnej. Przy tej okazji przypominamy porządek spowiedzi w naszym kościele: staramy się, aby spowiedź była dostępna już 15 minut przed każdą Mszą Św., podczas Mszy Świętych spowiadamy do modlitwy „Ojcze nasz…”. Na spowiedź możemy też umówić się indywidualnie z wybranym Księdzem; możemy też przyjść do zakrystii i o nią poprosić. Nie żyjmy w grzechu, zwłaszcza ciężkim, ale zawsze bądźmy w stanie łaski uświęcającej. Jednoczenie Ludzi z Bogiem, jednanie z Nim, jest głównym celem kapłaństwa, zaraz po uwielbianiu Boga.
  7. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzać świąteczne świece oraz palmy.
  8. Przy ołtarzu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki działa ofiaromat, którym można przekazać ofiarę na kościół; na urządzeniu wybieramy wielkość ofiary i zbliżamy kartę bankową lub telefon.
  9. Osoby zainteresowane przekazaniem 1 % z podatku PIT na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas, lub Fundację Nasza Przyszłość, mogą dokonywać tego odliczenia w każdą środę: lutego, marca i kwietnia w godzinach od 17.00 do 17.40 w sali nr 5 / za zakrystią/.
  10. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii św. i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Dziękujemy, że mimo lęków związanych z pandemią przychodzicie do kościoła na Msze Święte i adoracje Najświętszego Sakramentu. Wszystkim Zmarłym Parafianom: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen

Back to top