Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 29.11.2020 r. 

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na parafialny caritas. Za tydzień pierwsza niedziela grudnia, taca na inwestycje w parafii.
 2. Dzisiaj rozpocznamy nowy Rok Kościelny adwentem. Zapraszamy wszystkich Parafian do adwentowego czuwania i modlitwy. Adwent, to czas duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia, który wiąże się z mobilizacją chrześcijanina do modlitwy z Maryją w RORATACH. Odprawia się je o brzasku dnia, u nas będą te Msze Św. sprawowane w dni powszednie o g. 6.30 zaczynając od jutra 30.XI, a kończąc w Wigilię Bożego Narodzenia. Ponieważ dotyka nas pandemia koronawirusa i obowiązują restrykcje sanitarne, nie możemy organizować śniadań po roratach, a w kościele może być tylko 65 Osób. Zachęcamy więc także do udziału duchowego w roratach transmitowanych przez media. Dzieci zapraszamy zwłaszcza we wtorki i czwartki do kościoła na roraty, po których otrzymają słodki upominek.
 3. Adwentowy porządek Mszy Św. w dni powszednie: 6.30 roraty, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.00
 4. Święcenia diakonatu jutro 30 listopada o g.16.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, wśród kandydatów do tych święceń są dwaj nasi Klerycy Praktykanci: Michał Bartak i Kamil Klocek. Polecajmy Ich w modlitwach, aby uprosić potrzebne łaski na drodze posługi w Kościele.
 5. W dni powszednie adwentu o g.6.00 w górnym kościele będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 6. Wspólnoty neokatechumenalne w okresie Adwentu spotykają się na wspólną modlitwę Jutrznią codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 7.10 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich parafian.
 7. Zaraz po ogłoszeniach modlitwa błogosławieństwa opłatków, które z tyłu kościoła będą rozprowadzane; można też nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas”. We wszystkie niedziele Adwentu będą rozprowadzane świece wigilijne i opłatki. Ofiary zasilą kasę parafialną, z której też zasilany jest budżet parafialnej Caritas.
 8. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe: mąka, cukier, olej, makaron, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, także w kancelarii, gdy jest czynna. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
 9. W Liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek 30.11 – święto św. Andrzeja Apostoła                         w czwartek 3.12  - św. Franciszka Ksawerego
 10. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, spowiedź podczas wszystkich Mszy Św., wieczorem od g.17.00, o g.15.00 Msza Św. ku czci Miłosierdzia Bożego, na którą intencje możemy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia.
 11. 5 grudnia pierwsza sobota miesiąca, o g.9.00 Msza Św. i po Niej nabożeństwo wynagradzające.
 12. W przyszłą niedzielę 6 grudnia na Mszy św. o godz. 11.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Medaliki te będzie można odebrać w tygodniu po każdej Mszy św. lub w kancelarii w godzinach otwarcia.
 13. Według obecnych restrykcji sanitarnych, w kościele na 1 Osobę przypadać ma 15 m2. Stąd w naszym kościele jednocześnie może się znajdować 65 Osób, w tym 7 Osób w kaplicy Miłosierdzia, trzeba też nadal mieć zasłonięte usta i nos oraz zachować dystans minimum 1,5m od drugiej osoby. Komunię Św. przyjmujemy w dwóch formach: na środku kościoła do ust, po bokach prezbiterium na rękę, często dezynfekujmy ręce.
 14. Prowadzimy zbiórkę ofiar na ufundowanie pomnika na grobie śp. Ks. Prał. Józefa Łazickiego. Chcemy najpierw postawić granitowy nagrobek, w dalszym etapie chcielibyśmy obok postawić na cokole granitowym figurę Pana Jezusa Miłosiernego – rzeźbę-odlew ze spiżu. Osoby przekazujące ofiary na pomnik przez przelew bankowy prosimy w tytule przelewu wpisać słowo pomnik.
 15. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii św. i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim Zmarłym Parafianom: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen.

Back to top