Matka Boża Łaskawa - nawiedzenie par. Dobrego Pasterza w Warszawie.

O Maryjo witam Cię, kocham Cię, pobłogosław wszystkie dzieci swe!

Przychodzisz do nas Maryjo w tym czasie prób i łask, przychodzisz Panno wierna, która broniłaś od zarazy i niewoli, przed epidemiami chorób cielesnych i hordami diabelskich sług zatracania dusz; obroniłaś przed dżumą, Tatarami, Turkami i bolszewikami. Przychodzisz do nas dzisiaj, kiedy znów zagraża nam nie tylko pandemia koronawirusa, ale zwłaszcza smok z Apokalipsy, który chce pożreć wiarę, przez którą w nas żyje Jezus Chrystus, Syn Boży, co przez Ciebie stał się Człowiekiem. Matko Boża Łaskawa, otul Płaszczem Twej Opieki naszą parafię: Księży, Siostry Zakonne i Świeckich, broń nas od letniej wiary serca wystudzonego, co do zguby idzie, a wypraszaj nam wiarę na miarę Twego Serca Niepokalanego, wiarę żywą, co słucha Boga, za Bogiem biegnie żwawo i do Boga prowadzi. Daj nam Matko, byśmy się sami nie pogubili i byśmy do Ciebie pogubionych przyprowadzili. Maryjo Najświętsza, zawierzam Ci całą naszą parafię, niech w niej żyje i króluje Jezus Chrystus nasz Zbawiciel, Amen. Ks. Zdzisław Rogoziński, proboszcz

Back to top