Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 17.10.2021

  1. Za tydzień niedziela misyjna i taca będzie przeznaczona na misje.
  2. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest trzeci numer gazetki parafialnej „Dobry Pasterz”. Ofiary za gazetkę składamy do skarbonek w kruchcie wejścia głównego kościoła.
  3. W tym tygodniu w Liturgii:       - w poniedziałek - Święto Św. Łukasza Ewangelisty                                                                  - we wtorek          - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika                     - w środę                    - wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana                                                                  - w piątek                  - wspomnienie św. Jana Pawła II papieża 
  4. Księgarnia zaprasza po kalendarze kieszonkowe, książkowe i ścienne na rok2022.
  5. Zapraszamy serdecznie na katechezy, które są głoszone w kościele górnym we wtorki i czwartki o g.19.45.
  6. Od dzisiaj do soboty 23 października nasza parafia będzie przeżywać nawiedzenie przez obraz Matki Bożej Łaskawej. Dzisiaj o g.18.00 powitanie Matki Bożej Łaskawej i nabożeństwo różańcowe. Codzienny plan Mszy Św. i adoracji Najświętszego Sakramentu bez zmian, wieczorem od g.17.00 będzie otwarty kościół i możliwość indywidualnej modlitwy, od g.17.30 będzie możliwa Spowiedź Św. Nabożeństwo różańcowe po Mszy Św. o g.18.00. Po Mszy Św. o g.19.15 Litania Loretańska do Matki Bożej i następnie Apel Jasnogórski. W sobotę 23 października wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o g.16.00, po nim wykład o historii obrazu MB Łaskawej i pożegnanie obrazu.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy Św. o g.18.00, druga Msza Św. wieczorna w październiku rozpoczyna się o g.19.15; w niedziele różańcowe po Mszy Św. o g.17.00. Dzieci zapraszamy również codziennie na różaniec, a specjalnie dla nich będzie sprawowany we wtorki o g.17.00
  8. Wypominki jednorazowe i roczne – modlitwy w intencji Zmarłych można zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Kartki do zapisywania imion i nazwisk naszych zmarłych są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  9. W dalszym ciągu prowadzimy zbiórki ofiar na organy oraz figurę Pana Jezusa Miłosiernego.
  10. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitw i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Świętej i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim Zmarłym Parafianom i wszystkim poległym w obronie Ojczyzny: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen.

Back to top