Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą 10.10.2021

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest drugi numer gazetki parafialnej „Dobry Pasterz”. Ofiary za gazetkę składamy do skarbonek w kruchcie wejścia głównego kościoła.
 3. W tym tygodniu w Liturgii:       - w środę                     - wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego, kapłana                                      - w piątek                         - wspomnienie św. Teresy z Avili                                                   - w sobotę                      - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W Jej wspomnienie przypada 43 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Św. Jana Pawła II – 16.10.1978r.
 4. Zapraszamy serdecznie na katechezy, które są głoszone w kościele górnym we wtorki i czwartki o g.19.45.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci nieochrzczonych, z klas III komunijnych, w najbliższą środę 13 października po Mszy Św. o g. 19.15 w sali nr 5.
 6. Od przyszłej niedzieli 17 do soboty 23 października nasza parafia będzie przeżywać nawiedzenie przez obraz Matki Bożej Łaskawej. W niedzielę 17 października o g.18.00 powitanie Matki Bożej Łaskawej i nabożeństwo różańcowe. Codzienny plan Mszy Św. i adoracji Najświętszego Sakramentu bez zmian, wieczorem od g.17.00 będzie otwarty kościół i możliwość indywidualnej modlitwy, od g.17.30 będzie możliwa Spowiedź Św. Nabożeństwo różańcowe po Mszy Św. o g.18.00. Po Mszy Św. o g.19.15 Litania Loretańska do Matki Bożej i następnie Apel Jasnogórski. W sobotę 23 października wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o g.16.00, po nim wykład o historii obrazu MB Łaskawej i pożegnanie obrazu.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy Św. o g.18.00, druga Msza Św. wieczorna w październiku rozpoczyna się o g.19.15; w niedziele różańcowe po Mszy Św. o g.17.00. Dzieci zapraszamy również codziennie na różaniec, a specjalnie dla nich będzie sprawowany we wtorki o g.17.00
 8. Zapraszamy na różaniec fatimski w środę 13.10 po Mszy Św. o g.18.00.
 9. Wypominki jednorazowe i roczne – modlitwy w intencji Zmarłych można zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Kartki do zapisywania imion i nazwisk naszych zmarłych są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 10. Ministrantów i Kandydatów do ministrantury zapraszamy na spotkania formacyjne w soboty o g.10.00 w sali nr 5
 11. Dzieci chętne do śpiewania podczas Liturgii, w scholii „Promyki Miłosierdzia”, zapraszamy w poniedziałki na g.17.30 do sali nr 10.
 12. Spektakl pt. „Prymas Maryja i Ojczyzna” zostanie ponownie wystawiony przez nasz zespół teatralny w górnym kościele dzisiaj o g. 20.00 po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. 
 13. Osoby zainteresowane obejrzeniem filmów: "Wyszyński zemsta czy przebaczenie " oraz "Fatima" wyświetlanych we wtorek 19 października o godzinie 17.00 w kinie Luna w sali A film "Fatima", w sali B "Wyszyński…" mogą zapisywać się codziennie po Różańcu u P. Małgorzaty.
 14. W dalszym ciągu prowadzimy zbiórki ofiar na organy oraz figurę Pana Jezusa Miłosiernego. Przy tej okazji ogromnie dziękujemy za zrozumienie sytuacji parafii oraz przekazywane w jakiejkolwiek formie ofiary.
 15. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitw i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Świętej i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim Zmarłym Parafianom i wszystkim poległym w obronie Ojczyzny: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen.

Back to top