Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 19.09.2021

  1. Dzisiaj o g.11.30 podczas Mszy Św. z udziałem dzieci odbędzie się pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych.
  2. W październiku od niedzieli 17 do soboty 23 nasza parafia będzie przeżywać nawiedzenie przez obraz Matki Bożej Łaskawej. Szczegółowy program podamy w najbliższym czasie.
  3. Rozpoczynamy kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania.  Będzie on prowadzony w dwóch formach:                                                                                    a) roczniki 2008 i 2009 w ramach formacji Postcresima. Pierwsze spotkanie dla tych kandydatów i ich rodziców 06.10. o g. 19.45 w dolnym kościele;                               b) roczniki 2007 i starsze w formacji dwuletniej.                                                        Zapisy u ks. Darka w zakrystii po Mszach albo telefonicznie lub osobiście w kancelarii parafialnej we wtorki.  Zapisy potrwają do 28 września
  4. W naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński.  Obejmuje on 10 spotkań. Kurs prowadzą małżeństwa i ksiądz. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 21.09.2021 o g. 19.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. 
  5. Rodziców dzieci komunijnych klas III zapraszamy w środę 22 września na Mszę Św. o g.19.00 i po Niej zebranie. Podobnie tydzień później 29 września na Mszę Św. o g.19.00 zapraszamy Rodziców dzieci, które w minionym roku szkolnym przystąpiły do I Komunii Św.
  6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Kodnia i Pratulina w sobotę 25 września. Zapisy w kancelarii u P. Sekretarki lub księdza, w najbliższy wtorek zamykamy listę pielgrzymów. Wyjazd w sobotę 25 września o g.5.30 powrót ok.21.00, koszt 75zł trzeba wnieść przy zapisie. Odjazd z przystanku autobusowego przy ul. Redutowej przy kwiaciarni niedaleko ronda przy naszym kościele.
  7. Spektakl pt. „Prymas Maryja i Ojczyzna” zostanie ponownie wystawiony przez nasz zespół teatralny w górnym kościele 10 października o g. 20.00 po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. 
  8. Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych, zwłaszcza w godzinach rannych mamy sporo wolnych intencji.
  9. Prosimy o respektowanie nie tylko przepisów sanitarnych, ale zwłaszcza sakralnego charakteru kościoła, świątyni Boga tu obecnego, prosimy więc wszystkich o godny strój i wygląd, i za taki respekt dziękujemy.
  10. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Świętej i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim Zmarłym Parafianom i wszystkim poległym w obronie Ojczyzny: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen