Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą 12.09.2021

  1. Dzisiaj 12 września o g.12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, mamy zmieniony plan Mszy Św., aby umożliwić udział w transmisji uroczystości; pamiętajmy jednak, że mamy obowiązek pod grzechem ciężkim wziąć udział we Mszy Św. celebrowanej w kościele. Plan Mszy Św. dzisiaj jest następujący: g.7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 17.00, 18.00 oraz 19.00. Dzisiaj taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.
  2. W sobotę 11 września został skradziony dźwig montażowy będący własnością firmy budującej organy w naszym kościele. Nastąpiło to prawdopodobnie w czasie pomiędzy porannymi Mszami. Jeżeli ktoś mógłby udzielić informacji, które byłyby pomocne w odnalezieniu dźwigu, proszony jest o kontakt z Parafią lub organmistrzami. Na stronie internetowej parafii pod ogłoszeniami jest załączone zdjęcie dźwigu.
  3. Ze względów bezpieczeństwa parking przy plebanii będzie udostępniany Parafianom tylko przed wieczornymi Mszami Świętymi, prosimy też Parafian o interesowanie się tym, co dzieje się w kościele, w kaplicy Miłosierdzia i innych pomieszczeniach parafialnych.
  4. W dniach od 12 do 18 września – obchodzimy XI Tydzień Wychowania pod hasłem: W blasku ojcostwa
  5. W niedzielę 19 września na g.11.30 zapraszamy dzieci z tornistrami i przyborami szkolnymi, odbędzie się ich pobłogosławienie.
  6. W naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński.  Obejmuje on 10 spotkań. Kurs prowadzą małżeństwa i ksiądz. Pierwsze spotkanie we wtorek 21.09.2021 o g. 19.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. 
  7. Rodziców dzieci komunijnych klas III zapraszamy w środę 22 września na Mszę Św. o g.19.00 i po Niej zebranie. Podobnie tydzień później 29 września na Mszę Św. o g.19.00 zapraszamy Rodziców dzieci, które w minionym roku szkolnym przystąpiły do I Komunii Św.
  8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Kodnia i Pratulina w sobotę 25 września. Zapisy w kancelarii u P. Sekretarki lub księdza. Pielgrzymkę poprowadzi Proboszcz. Kodeń to znane Sanktuarium Maryjne, a Pratulin to miejsce męczeństwa błogosławionych unitów: Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.  Wyjazd 25 września o g.5.30 powrót ok.21.00, koszt 75zł trzeba wnieść przy zapisie. Odjazd z przystanku autobusowego przy ul. Redutowej przy kwiaciarni niedaleko ronda przy naszym kościele. W ramach przygotowania do tej pielgrzymki warto przeczytać książkę Zofii Kossak Szczuckiej pt. „Błogosławiona wina”. W Kodniu planowana jest Msza Św. w intencji naszej parafii i Pielgrzymów.
  9. Prosimy o respektowanie nie tylko przepisów sanitarnych, ale zwłaszcza sakralnego charakteru kościoła, świątyni Boga tu obecnego, prosimy więc wszystkich o godny strój i wygląd, i za taki respekt dziękujemy.
  10. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Świętej i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim Zmarłym Parafianom i wszystkim poległym w obronie Ojczyzny: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen

Alp lift.jpg

Back to top