Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą 05.09.2021

 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę września taca na inwestycje w parafii oraz zgodnie z prośbą Kard. Kazimierza Nycza zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 2. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca dzisiaj po Mszy Św. o g.10.00 w sali kolumnowej.
 3. Serdecznie witamy Akolitów: Piotra Jaczewskiego i Francesco Vitale z Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie, którzy rozpoczęli praktykę duszpasterską w naszej parafii, otoczmy Ich sercem i modlitwą, aby jak najlepiej przygotowali się do posługi kapłańskiej.
 4. W Środę 8 września Święto Narodzenia Matki Bożej, Msze Św. według planu dnia powszedniego.
 5. Za tydzień w niedzielę 12 września będziemy mieć zmieniony plan Mszy Św. aby umożliwić udział w transmisji uroczystości beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej; pamiętajmy jednak, że mamy obowiązek pod grzechem ciężkim wziąć udział we Mszy Św. celebrowanej w kościele. W naszym kościele w tym dniu o g.11.30 i 13.00 nie będzie Mszy Św., ale po południu będą dwie dodatkowe i plan Mszy Św. będzie następujący: g.7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 17.00, 18.00 oraz 19.00.
 6. Po przerwie wakacyjnej swoje spotkania formacyjne rozpoczyna Wspólnota Wojowników Dobrego Pasterza. Jeśli poszukujesz swojej męskiej tożsamości, pragniesz pogłębić swoją wiarę i chcesz lepiej wypełniać przykazania Boże w swoim codziennym życiu męża, ojca, syna czy dziadka, to zapraszamy  już w najbliższy piątek 10 września o godzinie 20.00  do Kaplicy Miłosierdzia Bożego. 
 7. Również wznawiamy po wakacjach formację ministrantów i kandydatów na ministrantów. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 11 września o g.10.00 w sali ministranckiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 8. W niedzielę 19 września na g.11.30 zapraszamy dzieci z tornistrami i przyborami szkolnymi, odbędzie się ich pobłogosławienie.
 9. Rodziców dzieci komunijnych klas III zapraszamy w środę 22 września na Mszę Św. o g.19.00 i po Niej zebranie. Podobnie tydzień później 29 września na Mszę Św. o g.19.00 zapraszamy Rodziców dzieci, które w minionym roku szkolnym przystąpiły do I Komunii Św.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Kodnia i Pratulina w sobotę 25 września. Zapisy w kancelarii u P. Sekretarki lub księdza. Pielgrzymkę poprowadzi Proboszcz. Kodeń to znane Sanktuarium Maryjne, a Pratulin to miejsce męczeństwa błogosławionych unitów: Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy. Wyjazd 25 września o g.5.30 powrót ok.21.00, koszt 75zł trzeba wnieść przy zapisie. Odjazd z przystanku autobusowego przy ul. Redutowej przy kwiaciarni niedaleko ronda przy naszym kościele. W ramach przygotowania do tej pielgrzymki warto przeczytać książkę Zofii Kossak Szczuckiej pt. „Błogosławiona wina”. W Kodniu planowana jest Msza Św. w intencji naszej parafii i Pielgrzymów.
 11. Prosimy o respektowanie nie tylko przepisów sanitarnych, ale zwłaszcza sakralnego charakteru kościoła, świątyni Boga tu obecnego, prosimy więc wszystkich o godny strój i wygląd, i za taki respekt dziękujemy.
 12. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Świętej i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim Zmarłym Parafianom i wszystkim poległym w obronie Ojczyzny: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen

 

Back to top