Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą 29.08.2021

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela sierpnia, zbiórka do puszek na parafialny Caritas, czyli fundusz pomocy potrzebującym, za tydzień w pierwszą niedzielę września taca na inwestycje w parafii oraz zgodnie z prośbą Kard. Kazimierza Nycza zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom.
 2. Jeszcze raz gorąco dziękuję za posługę w naszej wspólnocie parafialnej Siostrom: Małgorzacie i Maksymilianie, pragnę też powitać nowe Siostry: Veritę i Bakhitę, życzę wzrostu w powołaniu zakonnym i też dobrej posługi zwłaszcza w katechezie i duszpasterstwie. Również serdecznie witam nowych Wikariuszy: ks. Kamila Klocka i ks. Pawła Zienkiewicza i także życzę dobrej posługi kapłańskiej, zwłaszcza w konfesjonale, katechezie i na ambonie; życzę duchowego wzrastania i świętości życia, która najbardziej pociąga ludzi ku Panu Bogu. Równie serdecznie witam dk. Piotra Kostrzewę, który rozpoczyna praktykę duszpasterską w naszej parafii, otoczmy Go sercem i modlitwą, aby jak najlepiej przygotował się do posługi kapłańskiej.
 3. W środę 1 września wracamy do zwyczajnego porządku w kościele: plan Mszy Św. w dni powszednie: g.6.30, 8.00, 18.00 i 19.00 – wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu od 8.30 do 17.45; w niedziele plan Mszy Św.: g.7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 19.00, wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu od g.14.00 do 16.45. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku rano od g.8.30 do 10.00 i wieczorem od 17.00 do 19.00, w soboty tylko rano od g.8.30 do 10.00, w pierwsze piątki miesiąca oraz pierwsze soboty miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 4. W środę 1 września początek Nowego Roku Szkolnego, zapraszamy na Mszę Św. o g.8.00 wszystkich Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Pracowników Szkół, Rodziców, zwłaszcza Dzieci i Młodzież- ta Msza Św. będzie sprawowana w Waszej intencji-o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Szkolnym. Spowiedź przed rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego we wtorek 31 sierpnia od g.18.30.
 5. 1 września też przypada rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwach o Ofiarach tej strasznej wojny i też módlmy się o pokój.
 6. 3 września pierwszy piątek miesiąca, spowiedź podczas wszystkich Mszy Św., wieczorem od g.17.00. Zapraszam wszystkich do spowiedzi, do powrotu do Boga, o g.17.00 usiądziemy wszyscy – pięciu księży, aby posługiwać w szafowaniu Bożym Miłosierdziem. Spowiadajmy się ciągle, żyjmy w łasce z Bogiem. Przy tej okazji przypomnę, że w naszej parafii spowiadamy podczas każdej Mszy Św., do konfesjonału siadamy 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Św. i spowiadanie trwa do modlitwy Ojcze nasz, poza tym planem też jesteśmy dostępni ze spowiedzią i można przyjść do zakrystii i o nią poprosić lub umówić się z wybranym księdzem na spowiedź.
 7. 3 września rozpocznie się nowenna przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej i koniecznie w tę nowennę wejdźmy w łasce uświęcającej, aby jak najowocniej przeżyć to wielkie wydarzenie dla Kościoła w Polsce.
 8. W dniu beatyfikacji w niedzielę 12 września będziemy mieć zmieniony plan Mszy Św. aby umożliwić udział w transmisji uroczystości, pamiętajmy jednak, że mamy obowiązek pod grzechem ciężkim wziąć udział we Mszy Św. celebrowanej w kościele. W naszym kościele w tym dniu o g.11.30 i 13.00 nie będzie Mszy Św., ale po południu będą dwie dodatkowe i plan popołudniowy Mszy Św. będzie następujący: g.16.00, 17.00, 18.00 oraz 19.00.
 9. 4 września pierwsza sobota miesiąca, o g.8.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i po Niej nabożeństwo wynagradzające, zapraszamy.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Kodnia i Pratulina w sobotę 25 września. Zapisy w kancelarii u P. Sekretarki lub księdza. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Proboszcz. Kodeń to znane Sanktuarium Maryjne, a Pratulin to miejsce męczeństwa błogosławionych unitów Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy. Wyjazd 25 września o g.5.30 powrót ok.21.00, koszt udziału 75zł trzeba wnieść przy zapisie. Odjazd z przystanku autobusowego przy ul. Redutowej przy kwiaciarni niedaleko ronda przy naszym kościele. W ramach przygotowania do tej pielgrzymki warto przeczytać książkę Zofii Kossak Szczuckiej pt. „Błogosławiona wina” W Kodniu planowana jest Msza Św. w intencji naszej parafii i Pielgrzymów.
 11. Prosimy o respektowanie nie tylko przepisów sanitarnych, ale zwłaszcza sakralnego charakteru kościoła, świątyni Boga tu obecnego, prosimy więc wszystkich o godny strój i wygląd, i za taki respekt dziękujemy.
 12. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Świętej i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim Zmarłym Parafianom i wszystkim poległym w obronie Ojczyzny: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen

 

Back to top