Ogłoszenia parafialne na (XX Niedzielę Zwykłą) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15.08.2021

  1. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości. Przygotowanie dalsze – to 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję, przygotowane we współpracy z Fundacją Tota Tua. Wszystkie informacje o rekolekcjach znajdują się na stronie: pl. Przygotowanie bliższe rozpoczniemy 3 września nowenną, którą zakończymy w wigilię beatyfikacji-11 września.
  2. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na każdej Mszy Św. pobłogosławienie ziół. Rocznica Cudu nad Wisłą, gdy Matka Boża obroniła nas przed bolszewicką niewolą. Błagajmy Matkę Bożą, aby wyprosiła nam mocną wiarę i broniła nas przed religijnym cynizmem i demonizmem, przed apostazją-zdradą Boga.
  3. Także dzisiaj na g. 20.00, Anna Gryczko zaprasza do „Teatru Słowa” na wieczór z utworami poetyckimi św. Jana Pawła II. Podobnie za tydzień zapraszamy na recytację poezji też o g.20.00.
  4. Prosimy o respektowanie nie tylko przepisów sanitarnych, ale zwłaszcza sakralnego charakteru kościoła, świątyni Boga tu obecnego, prosimy więc wszystkich o godny strój i wygląd, i za taki respekt dziękujemy.
  5. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Świętej i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim Zmarłym Parafianom i wszystkim poległym w obronie Ojczyzny: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen

Back to top