Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą 08.08.2021

  1. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości. Przygotowanie dalsze – to 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję, przygotowane we współpracy z Fundacją Tota Tua. Rekolekcje rozpoczął Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podczas Mszy Świętej odprawionej o godz. 6.00 w kościele pw. Świętego Ducha przy ulicy Długiej. Wszystkie informacje o rekolekcjach znajdują się na stronie: pl. Przygotowanie bliższe rozpoczniemy 3 września nowenną, którą zakończymy w wigilię beatyfikacji-11 września.
  2. Za tydzień Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na każdej Mszy Św. pobłogosławienie ziół. Rocznica Cudu nad Wisłą, gdy Matka Boża obroniła nas przed bolszewicką nawałą i dlatego wywieśmy flagę narodową prosząc Boga, by przez wstawiennictwo Najświętszej Bogarodzicy obronił nas przed zalewem współczesnego libertynizmu i bezbożnictwa, zwłaszcza módlmy się za dzieci i młodzież, aby byli wierni dziedzictwu katolickiej wiary i tradycji narodowej.
  3. Zapraszamy na fatimski różaniec wynagradzający w piątek 13 sierpnia o g.18.00.
  4. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia zapraszamy na g.20.00 na wybór tekstów Św. Jana Pawła II, który przedstawi Pani Anna Gryczko.
  5. Prosimy o respektowanie nie tylko przepisów sanitarnych, ale zwłaszcza sakralnego charakteru kościoła, świątyni Boga tu obecnego, prosimy więc wszystkich o godny strój i wygląd i za taki respekt dziękujemy.
  6. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Świętej i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim Zmarłym Parafianom: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen

 

Back to top