Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą 01.08.2021

  1. Dzisiaj taca na inwestycje w parafii oraz składka do puszek na parafialny Caritas.
  2. Dzisiaj 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, także strajków i powstania Solidarności, czas pielgrzymek maryjnych; zachęcamy do przeżywania sierpnia w duchowym czuwaniu i w abstynencji od alkoholu. Duchowo pielgrzymujmy do Maryi, która wskazuje na swego Syna Jezusa, jedynego Odkupiciela.
  3. 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego i pierwszy piątek miesiąca, Msze Św. według porządku dnia powszedniego, spowiedź św. podczas wszystkich Mszy Św., wieczorem od g.18.30.
  4. 7 sierpnia pierwsza sobota miesiąca, o g.8.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo wynagradzające, serdecznie zapraszamy.
  5. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej trwa w naszej archidiecezji przygotowanie duchowe wiernych do tej uroczystości. Przygotowanie dalsze – to 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję, przygotowane we współpracy z Fundacją Tota Tua. Rekolekcje zainauguruje Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podczas Mszy Świętej odprawionej w piątek, 6 sierpnia br. o godz. 6.00 w kościele pw. Świętego Ducha przy ulicy Długiej, rozpoczynającej 310 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą. Wszystkie informacje o rekolekcjach znajdują się na stronie: pl. Przygotowanie bliższe rozpoczniemy 3 września nowenną, którą zakończymy w wigilię beatyfikacji-11 września.
  6. Prosimy o respektowanie nie tylko przepisów sanitarnych, ale zwłaszcza sakralnego charakteru kościoła, świątyni Boga tu obecnego, prosimy więc wszystkich o godny strój i wygląd i za taki respekt dziękujemy.
  7. W dni powszednie mamy wolne intencje rano, zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Świętych.
  8. Prowadzimy w dalszym ciągu zbiórki: na dokończenie rekonstrukcji organów, na figurę Pana Jezusa Miłosiernego, a także na pilną zmianę poszycia dachu nad budynkiem przykościelnym, w którym w kilku miejscach mamy przecieki. We wrześniu zamierzamy cały ten dach – ok.400 m2 pokryć blachą. Gorąco dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy spieszą z pomocą wspierając parafię duchowo i materialnie, Bóg zapłać za każdą ofiarę i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim Zmarłym Parafianom: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen

Back to top