Formacja

Spotkania Wojowników Dobrego Pasterza odbywają się w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca. Rozpoczynamy zawsze o godzinie 20-ej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, a pierwszym i najważniejszym punktem naszego spotkania jest modlitwa, po której następuję część formacyjna w sali nr 4. Nasza wspólnotowa modlitwa nie kończy się w kaplicy, modlimy się również za siebie nawzajem pomiędzy spotkaniami – każdy indywidualnie za „wylosowanego” współuczestnika.

Naszą Wspólnotę tworzy każdy jej członek, zwyczajowo na początku roku formacyjnego przedstawiamy swoje pomysły i propozycję tematów, ale nigdy nie zamyka ani nie wyczerpuje to tego, co dzieje się w ciągu roku. Czasem oglądamy wspólnie dobry film, po którym następuje dyskusja; innym razem czytamy Dzienniczek siostry Faustyny. Bywa, że spotkania przyjmują formę pytań i odpowiedzi, kiedy nasz ksiądz wyjaśnia nam naukę Chrystusa i rozwiewa nasze wątpliwości na temat wiary, często sami wymieniamy się naszymi doświadczeniami w byciu ojcem i mężem, z pewnością nie boimy się trudnych spraw i ich nie unikamy. Często podejmujemy różne tematy ad hoc będące odpowiedzią na aktualne wydarzenia w życiu Kościoła i społeczeństwa. Wielokrotnie na nasze spotkania zapraszaliśmy ciekawych gości, którzy dzielili się swoim doświadczeniem spotkania z żywym Bogiem. Z okazji Świąt jak i innych nadzwyczajnych wydarzeń organizujemy wspólną agapę, na którą posiłki w większości przygotowujemy sami, czasem z niewielką pomocą naszych ukochanych małżonek.

Wzrastanie w Bogu i we Wspólnocie zaowocowało, że kilku mężczyzn zdecydowało się przystąpić do liturgicznej służby Ołtarza, mamy też w swoim gronie pięciu Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, a wielu z nas tym razem wspólnie ze swoimi małżonkami rozwija swoje życie duchowe we Wspólnocie Domowego Kościoła.

Back to top