Kurs dla narzeczonych

W 2019 roku organizujemy dwa cykle kursu dla narzeczonych:

♦ wiosenny: od 19.02.2019 r.

jesienny: od 10.09.2019 r.

Spotkania odbywają się we wtorki w godz. 19.30 - 21.00 w sali nr 2 w podziemiach kościoła (wejście od strony plebanii). Zapisy na kurs na pierwszym spotkaniu. 

Informujemy również, że w naszej parafii nie prowadzimy kursów weekendowych.

W naszej wizji kurs ma na celu konfrontację z praktyką i doświadczeniem życia małżeńskiego, a także pogłębienie chrześcijańskiej wizji małżeństwa. Pragniemy zerwać z praktyką zaliczania poszczególnych konferencji, jako szkolnych pogadanek, które trzeba „przetrwać”, aby zdobyć podpis na indeksie. Dzięki docierającym do nas głosom uczestników kursu będziemy starać się odpowiadać na wszelkie pytania i problemy z jakimi zmagają się dziś narzeczeni. Na pierwszą ankietę, w której zawarte były pytania o oczekiwania przygotowujących się do ślubu otrzymaliśmy między innymi następujące odpowiedzi:

♦ Chciałabym się dowiedzieć co robić, gdy rodzice próbują (i to robią) kontrolować i manipulować życiem swoich dorosłych dzieci już po ślubie.

♦ Chcemy usłyszeć jak budować kompromisy, żebyśmy mogli się nawzajem zrozumieć.

♦ Nurtuje mnie problem jak żyć w związku małżeńskim, żeby zawsze codzienne sprawy nie były ważniejsze od Boga.

♦ Chcielibyśmy, aby ten kurs był rzeczywistością zamknięta. Dlatego też raczej nie przyjmujemy już nowych par a obecność na kursie jest obowiązkowa. Należy przynosić ze sobą coś do pisania.

Ks. Marcin Korzeniowski i organizatorzy

Back to top