Ogłoszenia parafialne 

XVI Niedziela Zwykła 17 lipca 2022

 

 

  1. W tym tygodniu w liturgii:

           22 lipca (piątek) – Święto św. Marii Magdaleny,

           23 lipca (sobota)  -  Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

 

  1. W niedzielę 24 lipca po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy  przyzywając wstawiennictwa św. Krzysztofa – patrona automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Samochody, motocykle i inne pojazdy będą poświęcone na placu przed kościołem.

 

  1. Także w najbliższą  niedzielę po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną „Przystanek Jezus”. Jest ona odpowiedzią Kościoła na festiwal muzyczny „Przystanek Woodstock”.  Młodzież z różnych wspólnot Kościoła Katolickiego głosi uczestnikom koncertów Jezusa Chrystusa.  W tym roku „Przystanek Jezus” będzie się odbywał od 1 do 7 sierpnia w Czaplinku. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy będą wspierać ewangelizatorów modlitewnie lub materialnie.

 

  1. W czasie wakacji Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godzinie 18.50.

 

  1. Msze Święte są odprawiane według rozkładu wakacyjnego. W dni powszednie o godzinie: 6.30; 8.00 i 19.00. W niedziele: 7.00; 8.30; 10.00; 12.00 i 19.00. 

 

  1. W wakacje kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30-10.00 i 18.00-19.00 (z wyjątkiem I piątków miesiąca). W soboty kancelaria będzie nieczynna.

 

  1. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym  tego miejsca.  Przed wejściem do kościoła prosimy też o wyłączanie dzwonków w telefonach komórkowych.

 

  1. Pomódlmy się w intencji zmarłych parafian : „Wieczny odpoczynek…”

Back to top