Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 05.04.2020 r.

1.  Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień. Gorąco pozdrawiamy naszych Parafian, zarówno obecnych w kościele jak i modlących się w domach. Modlimy się o ustanie pandemii. Pamiętamy o Was codziennie o g.20.15 modląc się w kościele nieszporami oraz częścią różańca św.

2.  W dalszym ciągu obowiązują przepisy o samoizolacji, czyli pozostawaniu w naszych mieszkaniach; nadal obowiązuje przepis, że w kościele na Mszy Św., czy w kaplicy Miłosierdzia na adoracji, może być maksymalnie pięć Osób, prosimy o przestrzeganie tych przepisów dla dobra swego i bliźnich.

3.  Kancelaria parafialna będzie czynna do Wielkiej Środy włącznie w godzinach od 9.30 do 11.00 oraz od 17.00 do 18.00. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria parafialna będzie zamknięta.

4.  Porządek Spowiedzi i Komunii Świętej w czasie Triduum (Wielki Czwartek, Piątek i Sobota):

♦ Spowiedź od g.15.00 do 17.00. (spowiedź będzie się odbywać w kancelarii oraz w Sali nr 5).

♦ niestety w tych dniach nie udziela się Komunii Św. poza Liturgią, z wyjątkiem chorych i umierających - co w obecnych warunkach też jest ograniczone stanem epidemii.

5.  Liturgie Triduum Paschalnego w naszym kościele odbędą się w tym roku bez udziału wiernych, tj. tylko w gronie Księży, Sióstr Zakonnych Jezusa Miłosiernego oraz Asysty Liturgicznej. Pozostałych Parafian prosimy, aby uczestniczyli w celebracjach za pośrednictwem mediów. Na stronie parafialnej umieścimy odnośniki do proponowanych transmisji.

♦ Wielki Czwartek g.18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej.

♦ Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia dla parafian od g.8.00 do 16.00; (zwracamy uwagę na ograniczenie 5 osób). g.18.00 Liturgia Męki Pańskiej.

♦ W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów. Biskupi proszą, aby przed śniadaniem wielkanocnym specjalną modlitwę odmówił dla swej rodziny ojciec lub matka, albo inna Osoba. Tekst modlitwy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

♦ Wielka Sobota - adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia dla parafian od g.8.00 do 18.00; (zwracamy uwagę na ograniczenie 5 osób). O g.20.00 Wigilia Paschalna.

♦ W Niedzielę Wielkanocną nie będzie procesji rezurekcyjnej, plan Mszy Św. jak w każdą niedzielę.

6.  Możemy jeszcze przynosić dary do paczek dla potrzebujących, składamy je do kosza w kościele przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, albo przy kancelarii; serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dar swego serca dla potrzebujących.

7.  Życzymy wszystkim Parafianom dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia oraz zdrowia i Bożej Opieki, niech Matka Boża Uzdrowienie chorych swoim płaszczem otula Was wszystkich.