Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

1.  Dzisiaj:

♦ gościmy w naszej parafii ks. Bpa Tadeusza Pikusa, który przeprowadza wizytację kanoniczną, prosimy Boga o wszelkie łaski dla Arcypasterza oraz o ożywienie naszej wiary za posługą Ks. Biskupa.

♦ zbiórka do puszek na pomoc dla Misjonarzy „ad gentes”.

2.  Zachęcamy do podjęcia w dowolnym dniu tygodnia postu o chlebie i wodzie w intencji naszej Ojczyzny.

3.  Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów stacyjnych wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zobacz szczegóły... Warszawskie kościoły stacyjne...

4.  Przez okres Wielkiego Postu:

w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową:

- dla dzieci a także starszych o godz. 17.00

- a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

w piątki adoracje Krzyża Św. o godz. 20.00 prowadzone przez Diakonię Muzyczną, studentów i młodzież.

w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00 - z nauką pasyjną.

5.  Od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 celebrowana jest w kościele modlitwa brewiarzowa, zwana Jutrznią. Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej liturgicznej modlitwie Kościoła.

6.  We wtorki Wielkiego Postu zapraszamy osoby chcące modlić się Słowem Bożym metodą św. Ignacego, na spotkania do kaplicy Miłosierdzia o g. 19.30. Spotkania są otwarte dla wszystkich.

7.  Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do dwóch skarbonek w kruchcie kościoła przy wejściu głównym.

8.  Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe; mąka, cukier, makaron, olej, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Za wszystkie złożone dary serdecznie dziękujemy. Jałmużnę postną składamy do skarbonki po stronie ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej z napisem „ofiara na Caritas”.

9.  Organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej w niedzielę 15 marca, wyjazd o g. 10.00 powrót ok. g. 17.00. Koszt 50 zł. Zapisy przyjmuje s. Maja w środy w sali nr 5 w g.17.00 – 18.00 oraz w niedziele po Gorzkich Żalach.

10. Osoby zainteresowane przekazaniem 1% z podatku PIT na rzecz Parafialnego Caritas lub Fundacji Nasza Przyszłość, mogą tego dokonać w każdą środę marca i kwietnia br w godzinach od 17.00 do 18.00 w sali nr 5

11. W zakrystii i kancelarii możemy zapisać się na karty wstępu na Mszę Św. beatyfikacyjną Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego 7.06.2020r.

12. J.E. Kazimierz Kard. Nycz z dniem 1 marca br odwołał ks. Mario Mayo z urzędu wikariusza naszej parafii i skierował na zamieszkanie poza Archidiecezją Warszawską. Dziękujemy za posługę kapłańską ks. Mario.

13. Już po raz czwarty w naszej parafii jest organizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa, która w tym roku odbędzie się 27 marca. Rozpoczynamy Mszą Świętą o g.18.00, a następnie wyruszamy pieszo 42 km do Bazyliki w Niepokalanowie. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa i zapisów poprzez stronę internetową EDK.

14. Zaproszenie na Święto Papieskie do Świątyni Opatrzności Bożej:

Kolejna, siódma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka jest okazją do modlitwy dziękczynnej za jego osobę. Dla Stolicy Apostolskiej jest to Święto Papieskie. Będziemy je obchodzić pod przewodnictwem Arcybiskupa Nuncjusza w czwartek, 12 marca 2020 roku o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie. Tego dnia, w intencji Jego Świątobliwości papieża Franciszka zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski, w czasie której będziemy także dziękować Ojcu Świętemu za kanonizację św. Jana Pawła II i beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeżywamy bowiem rok beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Drodzy Diecezjanie, zapraszam Was wszystkich do Świątyni Opatrzności Bożej. Zapraszam księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież; ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne. Spotkajmy się na Eucharystii w najbliższy czwartek o godz. 1730 w naszym Sanktuarium Opatrzności Bożej. Zachęcam także do modlitwy za papieża Franciszka i Kościół – w parafiach, wspólnotach i rodzinach. Wszystkim z serca błogosławię. † Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

15. 13 marca br w rocznicę wyboru Ojca Świętego w Mszy Św. w g.18.00 po Komunii Św. hymn dziękczynny: Ciebie, Boga, wysławiamy.

16. Różaniec Fatimski w najbliższy piątek tym razem o g. 16.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

17. W najbliższy piątek 13 marca spotkanie Wojowników Dobrego Pasterza, zapraszamy wszystkich mężów, ojców, kawalerów. Rozpoczynamy wspólną adoracją krzyża o godz.20.00, a następnie spotkanie formacyjne w sali nr. 4

18. Teatr Dobrego Pasterza „TO MA SENS” zaprasza na spektakl poświęcony Prymasowi Tysiąclecia Kard. Wyszyńskiemu przygotowany na podstawie „Zapisków więziennych”. Przedstawienie odbędzie się w niedziele: 22.03.20 o g.15.30 i 20.00, oraz 19.04.20 o g.20.00, zapraszamy.

19. Dziękujemy Wszystkim za troskę o Kościół, za Wasze modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrego przeżycia nowego tygodnia, w który wchodzimy z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św., wszystkim Zmarłym Parafianom: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen.

Back to top