Ogłoszenia parafialne III Niedzielę Adwentu 15.12.2019 r.

1.  Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwać do środy 18 grudnia. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Św. W poniedziałek 16, we wtorek 17 i w środę 18 grudnia plan rekolekcyjny wygląda jednakowo: 6.30 roraty z nauką dla dorosłych i dzieci, dla dorosłych o g.8.00, g.9.00 oraz g.18.00, natomiast o g.19.15 Msza Św. z nauką dla młodzieży i studentów. W Środę Mszą Św. o g.19.15 zakończymy rekolekcje. Naszą wdzięczność wobec posługi Ks. Rekolekcjonisty będziemy mogli wyrazić we wtorek i środę poprzez ofiarę na tacę. Zachęcamy gorąco do korzystania ze spowiedzi Świętej. Spowiedź podczas wszystkich Mszy Św. w czasie rekolekcji. Wieczorem 16,17 i 18 grudnia spowiedź zaczynamy od g.17.00. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Staniewicz Dyrektor Biblioteki WMSD w Warszawie, którego serdecznie witamy i modlimy się o światło Ducha Świętego.

2.  Z tyłu kościoła są rozprowadzane opłatki, można też nabyć świece ,, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas''. U Ministrantów możemy nabyć sianko wigilijne oraz wodę święconą. Ofiary składane przy świecach zasilają budżet wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i wspierania ubogich, ofiary za opłatki zasilą budżet parafii, a składane u ministrantów są dofinansowaniem ich działalności oraz wyjazdów formacyjnych podczas ferii i wakacji.

3.  W adwencie w dni powszednie od poniedziałku do piątku w dolnym kościele o g. 5.45 Jutrznia z czytaniami godziny czytań, natomiast w górnym kościele o g.6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP we wszystkie dni z wyjątkiem niedziel. Zapraszamy.

4.  Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe: mąka, cukier, olej, makaron, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Prosimy o nie składanie odzieży, jedynie produkty spożywcze. Również we wszystkie niedziele Adwentu będą rozprowadzane świece wigilijne i opłatki. Ofiary zasilą kasę parafialną, z której też zasilany jest budżet parafialnego Caritas.

5.  Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w minionym tygodniu nas przyjęli z wizytą duszpasterską, Bóg zapłać za życzliwość i złożone ofiary, które przeznaczamy na rekonstrukcję i modernizację organów.

6.  W dniach 14-20 kwietnia będzie organizowana siedmiodniowa pielgrzymka autokarowa do Medjugorie, zostało jeszcze kilka miejsc. Koszt 650zł+210euro. Informacje o planie pielgrzymki dostępne w zakrystii, kancelarii oraz na stronie parafii, zapisy u ks. Grzegorz. Polecamy.

7.  Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi na Woli przy ul. Bema 73/75 zaprasza na cykl wykładów i dyskusji zatytułowany „Spotkania w prawdzie„ Spotkania mają na celu poszerzenie wiedzy o źródłach i przebiegu współczesnych procesów podważających naturalny ład społeczny oraz chrześcijańską tożsamość naszej kultury. Kolejne spotkanie odbędzie się 19 grudnia 2019 r. o godz. 18.30. Wykład na temat „ Dzieci rewolucji seksualnej ” wygłosi ks. prof. Robert Skrzypczak.

8.  Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top