Ogłoszenia parafialne II Niedzielę Adwentu 08.12.2019 r.

1.  Dziś druga Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na każdej Mszy Św. możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego; w ramach akcji pomoc Kościołowi na Wschodzie zbiórka ofiar do puszek dla parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ułan Ude-Buriacja-Rosja.

2.  Z tyłu kościoła są rozprowadzane opłatki, można też nabyć świece ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas''. U Ministrantów możemy nabyć sianko wigilijne oraz wodę święconą. Ofiary składane przy świecach zasilają budżet wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i wspierania ubogich, ofiary za opłatki zasilą budżet parafii, a składane u ministrantów są dofinansowaniem ich działalności oraz wyjazdów formacyjnych podczas ferii i wakacji.

3.  W piątek 13 grudnia zapraszamy na różaniec fatimski do kaplicy Miłosierdzia o g.17.00.

4.  Również w piątek 13 grudnia spotkanie Wojowników Dobrego Pasterza, zapraszamy wszystkich mężów, ojców, kawalerów. Rozpoczynamy w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g.20.00

5.  Adwent, to czas duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia, który wiąże się z mobilizacją chrześcijanina do czuwania z Maryją w RORATACH. Odprawia się je o brzasku dnia, u nas te Msze Św. sprawowane są w dni powszednie o g. 6.30. Wszystkich na Roraty serdecznie zapraszamy. Trwa konkurs roratni dzieci i młodzieży, zwłaszcza dla Ministrantów, który obejmuje udział we wszystkich roratach, których w tym roku przypada 20- dwudzieste roraty przypadną w Wigilię 24 grudnia o g.6.30. Także w soboty roraty są sprawowane, jedynie w niedziele adwentowe nie ma rorat. Dzieci tak jak w ubiegłych latach po roratach zapraszamy do plebanii na śniadania.

6.  W adwencie w dni powszednie od poniedziałku do piątku w dolnym kościele o g. 5.45 Jutrznia z czytaniami godziny czytań, natomiast w górnym kościele o g.6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP we wszystkie dni z wyjątkiem niedziel. Zapraszamy.

7.  Adwentowy porządek Mszy Św. w dni powszednie: 6.30 roraty, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.00

8.  Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe: mąka, cukier, olej, makaron, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Prosimy o nie składanie odzieży, jedynie produkty spożywcze. Również we wszystkie niedziele Adwentu będą rozprowadzane świece wigilijne i opłatki. Ofiary zasilą kasę parafialną, z której też zasilany jest budżet parafialnego Caritas.

9.  Trwają wizyty duszpasterskie. Mieszkanie do takiej wizyty powinno być przygotowane w następujący sposób: na stole nakrytym obrusem, stawiamy krzyż i obok zapalone świece, a przed krzyżem talerzyk z wodą święconą i kropidło, umieszczamy też Biblię. Osoby, które nie przyjmowały księdza w swoim domu w ostatnich trzech latach lub zamieszkały u nas w ostatnim roku prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Wizyty duszpasterskie zaczynamy od g.17.00, w soboty od g.10.00. Zobacz plan kolędy...

10. W związku z rozpoczęciem wizyt duszpasterskich bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych bloków o odbieranie karty informacji o kolędzie do wywieszenia na drzwiach wejściowych, prosimy też o pomoc w przekazywaniu informacji o wizycie, by dotarła do wszystkich mieszkańców wyznaczonego domu. Ofiary składane przy okazji wizyt duszpasterskich w dalszym ciągu przeznaczamy na instalację organów. Prace rozpoczną się w przyszłym roku, jest już podpisana umowa na rekonstrukcję i modernizację organów, realizacja rozpocznie się z dniem 3 lutego 2020r. Na ten cel musimy zabezpieczyć znaczne środki – prawie pół miliona nie licząc kosztów zakwaterowania i wyżywienie pracowników.

11. W dniach 14-20 kwietnia będzie organizowana siedmiodniowa pielgrzymka autokarowa do Medjugorie, zostało jeszcze kilka miejsc. Koszt 650zł+210euro. Informacje o planie pielgrzymki dostępne w zakrystii, kancelarii oraz na stronie parafii, zapisy u ks. Grzegorz. Polecamy.

12. Rekolekcje adwentowe zaczną się w przyszłą niedzielę - trzecią adwentu 15 grudnia. Pierwsza nauka 14.12 o g.19.00, rekolekcje będą trwać do środy 18 grudnia. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Św. W poniedziałek 16, we wtorek 17 i w środę 18 grudnia plan rekolekcyjny wygląda jednakowo: 6.30 roraty z nauką dla dorosłych i dzieci, dla dorosłych o 8.00, 9.00 oraz 18.00, natomiast o 19.15 Msza Św. z nauką dla młodzieży i studentów. W Środę Mszą Św. o g.19.15 zakończymy rekolekcje. Naszą wdzięczność wobec posługi Rekolekcjonisty będziemy mogli wyrazić we wtorek i środę poprzez ofiarę na tacę. Zachęcamy gorąco do korzystania ze spowiedzi Świętej. Spowiedź podczas wszystkich Mszy Św. w czasie rekolekcji. Wieczorem 16,17 i 18 grudnia spowiedź zaczynamy od g.17.00. Rekolekcje będzie prowadzić ks. Piotr Staniewicz Dyrektor Biblioteki WMSD w Warszawie.

13. Zostało już uruchomione ogrzewanie kościoła, prosimy o zamykanie drzwi i oszczędzanie ciepła.

14. Księgarnia zaprasza po kalendarze kieszonkowe, ścienne, książkowe oraz po karty świąteczne.

15. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top