Ogłoszenia parafialne I Niedzielę Adwentu 01.12.2019 r.

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca, taca na inwestycje w parafii, zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Po Mszy Św. o g.10.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca w Sali kolumnowej.

2.  Za tydzień druga Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na każdej Mszy Św. możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. W ramach akcji pomoc Kościołowi na Wschodzie w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek ofiar dla par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ułan Ude-Buriacja-Rosja.

3.  Zaraz po ogłoszeniach modlitwa błogosławieństwa opłatków, które z tyłu kościoła będą rozprowadzane; można też nabyć świece ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas''. U Ministrantów możemy nabyć sianko wigilijne oraz wodę święconą. Ofiary składane przy świecach zasilają budżet wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i wspierania ubogich, ofiary za opłatki zasilą budżet parafii, a składane u ministrantów są dofinansowaniem ich działalności oraz wyjazdów formacyjnych podczas ferii i wakacji.

4.  Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny adwentem. Zapraszamy wszystkich Parafian do adwentowego czuwania i modlitwy. Adwent, to czas duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia, który wiąże się z mobilizacją chrześcijanina do czuwania z Maryją w RORATACH. Odprawia się je o brzasku dnia, u nas będą te Msze Św. sprawowane w dni powszednie o g. 6.30 zaczynając od jutra, a kończąc w Wigilię Bożego Narodzenia. Wszystkich na Roraty serdecznie zapraszamy. Ogłaszamy konkurs roratni dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza dla Ministrantów. Dzieci tak jak w ubiegłych latach po roratach zapraszamy do plebanii na śniadania.

5.  W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, spowiedź podczas wszystkich Mszy Św., wieczorem od g.17.00; o g.15.00 Msza Św. ku czci Miłosierdzia Bożego w kaplicy Miłosierdzia, tam możemy do puszki składać intencje na tę Mszę Św.

6.  7 grudnia pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo wynagradzające o g.9.00. Zapraszamy!

7.  Zapraszamy na ostatnie dwie katechezy dla dorosłych i młodzieży w najbliższy wtorek i czwartek o godz. 19:45 w sali kolumnowej.

8.  W adwencie w dni powszednie od poniedziałku do piątku w sali kolumnowej dolnego kościele o g. 5.45 Jutrznia z czytaniami godziny czytań, natomiast w górnym kościele o g.6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy!

9.  Adwentowy porządek Mszy Św. w dni powszednie: 6.30 roraty, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.00

10. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe: mąka, cukier, olej, makaron, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Prosimy o nie składanie odzieży, jedynie produkty spożywcze. Również we wszystkie niedziele Adwentu będą rozprowadzane świece wigilijne i opłatki. Ofiary zasilą kasę parafialną, z której też zasilany jest budżet parafialnego Caritas.

11. W poniedziałek, 2 grudnia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Mieszkanie do kolędy powinno być przygotowane w następujący sposób: na stole nakrytym obrusem, stawiamy krzyż i obok zapalone świece, a przed krzyżem talerzyk z wodą święconą i kropidło, umieszczamy też Biblię. Osoby, które nie przyjmowały księdza w swoim domu w ostatnich trzech latach lub zamieszkały u nas w ostatnim roku prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Wizyty duszpasterskie zaczynamy od g.17.00, w soboty od g.10.00. Zobacz plan kolędy...

12. W związku z rozpoczęciem kolędy bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych bloków o odbieranie karty informacji o kolędzie do wywieszenia na drzwiach wejściowych, prosimy też o pomoc w przekazywaniu informacji o kolędzie, by dotarła do wszystkich mieszkańców wyznaczonego domu. Ofiary składane przy okazji kolędy w dalszym ciągu przeznaczamy na instalację organów. Prace rozpoczną się w przyszłym roku, jest już podpisana umowa na rekonstrukcję i modernizację organów, realizacja rozpocznie się z dniem 3 lutego 2020r. Na ten cel musimy zabezpieczyć znaczne środki.

13. W Liturgii Kościoła wspominać będziemy: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, w sobotę św. Ambrożego.

14. W dniach 14-20 kwietnia będzie organizowana siedmiodniowa pielgrzymka autokarowa do Medjugorie, zostało jeszcze kilka miejsc. Koszt 650zł+210euro. Informacje o planie pielgrzymki dostępne w zakrystii, kancelarii oraz na stronie parafii, zapisy u ks. Grzegorz. Polecamy.

15. Rekolekcje adwentowe zaczną się w trzecią niedzielę adwentu 15 grudnia. Pierwsza nauka 14.12 o g.19.00, rekolekcje będą trwać do środy 18 grudnia.

16. Zostało już uruchomione ogrzewanie kościoła, prosimy o zamykanie drzwi i oszczędzanie ciepła.

17. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top