Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedzielę Zwykłą 17.11.2019 r.

1.  Dzisiaj w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich - pod hasłem Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie (Ps 9, 19).

2.  Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego, którą obchodzimy jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to też ostatnia niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na parafialny Caritas.

3.  Wypominki – modlitwy w intencji zmarłych można jeszcze zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

4.  Zrób coś dla siebie, Wspólnota Akademicka zaprasza studentów oraz młodzież na coniedzielne spotkania. Zaczynamy Mszą św. o godz. 19.00 a bezpośrednio po niej spotkanie. Przyjdź i zobacz.

5.  W najbliższy piątek 22 listopada spotkanie Wojowników Dobrego Pasterza. Zapraszamy wszystkich mężów, ojców, kawalerów. Rozpoczynamy w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g.20.00, temat spotkania: Bóg może mówić również do mnie.

6.  Katechezy dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się we wtorki i czwartki w naszej parafii przenoszą się do Dolnego Kościoła do sali nr 3. Można schodzić wejściem przy kaplicy. Zapraszamy

7.  Zbliża się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi JE Bp Tadeusz Pikus w dniach 8,9 i 10 marca 2020r.

8.  W minionym tygodniu podpisana została umowa na rekonstrukcję i modernizację zakupionych organów. Prace rozpoczną się z początkiem lutego przyszłego roku i potrwają ok. roku.

9.  W najbliższą niedzielę 24. listopada w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na Bielanach odbędzie się 9. Festiwal Chrześcijańskie Granie. Wystąpią młode i debiutujące zespoły. Zapraszamy całe rodziny. Szczegóły na plakatach oraz na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

10. Podobnie jak w latach ubiegłych z początkiem adwentu, czyli od 2 grudnia rozpoczniemy wizytację duszpasterską Parafian. W tym roku będziemy wizytować tę część parafii rozdzieloną ulicą Olbrachta, w której znajduje się kościół parafialny. Szczegóły od przyszłej niedzieli.

11. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje rekolekcje dla rozeznających powołanie. Rekolekcje te odbędą się od piątku, 29 listopada do niedzieli, 1 grudnia br. w Domu Rekolekcyjnym w Podkowie Leśnej. Do udziału w rekolekcjach są zaproszeni mężczyźni z dwóch ostatnich klas liceum oraz starsi. Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz na stronie internetowej wmsd.waw.pl/rekolekcje-dla-rozeznajacych-powolanie/.

12. Zaraz po Wielkanocy od 14 do 20 kwietnia będzie organizowana siedmiodniowa pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Koszt 650zł+210euro. Informacje o planie pielgrzymki dostępne w zakrystii, kancelarii oraz na stronie parafii, zapisy u ks. Grzegorza. Polecamy.

13. Zostało już uruchomione ogrzewanie kościoła, prosimy o zamykanie drzwi i oszczędzanie ciepła.

14. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top