Ogłoszenia parafialne XXXII Niedzielę Zwykłą 10.11.2019 r.

1.  Dzisiejsza niedzielę obchodzimy jako XI dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym – solidaryzujemy się z Kościołem w Sudanie Południowym.

2.  Dzisiaj po Mszy Św. o g.19.00 w górnym kościele nasz teatr ToMaSens przygotował przedstawienie związane ze Świętem Niepodległości 11 listopada. Zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

3.  Jutro 11 listopada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do dziękczynienia Bogu za dar wolności, odzyskanej suwerenności naszej Ojczyzny. Msze Św. będą celebrowane według planu dnia powszedniego. Zachęcamy do
modlitwy i świętowania oraz do wywieszenia flagi narodowej.

4.  Jutro przypadają imieniny ks. Marcina Klotza oraz diakona Marcina Parola. Zachęcamy do modlitwy za Solenizantów, aby Ich posługa w Kościele była owocna i dawała Im radość i uświęcenie. W intencji Solenizantów będzie sprawowana Msza Św. dzisiaj o godz.13.00.

5.  Wypominki – modlitwy w intencji zmarłych można jeszcze zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

6.  Na fatimski różaniec wynagradzający zapraszamy 13 listopada godz.17.00 do kaplicy Miłosierdzia.

7.  Zrób coś dla siebie, Wspólnota Akademicka zaprasza studentów oraz młodzież na coniedzielne spotkania. Zaczynamy Mszą św. o godz. 19.00 a bezpośrednio po niej spotkanie. Przyjdź i zobacz.

8.  W dniach 14-20 kwietnia będzie organizowana siedmiodniowa pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Koszt 650zł+210euro. Informacje o planie pielgrzymki dostępne w zakrystii, kancelarii oraz na stronie parafii, zapisy u ks. Grzegorza. Polecamy.

9.  Na ekrany kin wszedł amerykański film "Nieplanowane", zachęcamy do jego obejrzenia.

10. Księgarnia zaprasza po Ewangelię 2020 r. oraz po książki w atrakcyjnych cenach.

11. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

 

Umiłowani Diecezjanie!

Zapraszam Was w poniedziałek, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.

O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert Boże, coś Polskę, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych.

Świętowanie zakończymy o godz. 19.18 zapaleniem Świecy Niepodległości w Świątyni i naszych domach oraz Mszą Świętą z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności.

Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, prosząc jednocześnie o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.

† Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski

Back to top