Ogłoszenia parafialne XXX Niedzielę Zwykłą 27.10.2019 r.

1.  Dzisiaj zbiórka do puszek na parafialny Caritas – serdeczne Bóg zapłać za wrażliwość i ofiary. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, taca na inwestycje; po Mszy Św. O g.10.00 w Sali kolumnowej spotkanie formacyjne Żywego Różańca.

2.  W minionym tygodniu Urząd Dzielnicy Wola odmówił wydania naszej parafii pozwolenia na budowę ażurowej dzwonnicy.

3.  Ostatnie nabożeństwo różańcowe w czwartek 31 października. Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali, aby pielęgnować tę piękną modlitwę przez październik w kościele i w domu; zachęcamy do ciągłego praktykowania modlitwy różańcowej.

4.  W piątek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Św. według porządku niedzielnego. Obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. pod sankcją grzechu ciężkiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. Od 1 do 8 listopada włącznie, można uzyskać codziennie odpust zupełny, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Tego dnia też przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź podczas każdej Mszy Św. o g.15.00 Kornka i Msza Św. ku czci Bożego Miłosierdzia, na którą intencje możemy składać do puszki w kaplicy Bożego Miłosierdzia

5.  W parafii św. Wawrzyńca 1 listopada po Mszy św. o godz. 12.00, czyli ok.13.00 wyruszy ekumeniczna procesja na miejscowy cmentarz.

6.  W sobotę 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tradycyjnie zwane Dniem Zadusznym. Msze św., będą odprawiane według porządku dnia powszedniego. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja z modlitwami za zmarłych. Od 1 do 8 listopada, w niedzielę o 18.00, a w dni powszednie o 18.30, będziemy modlić się za zmarłych Różańcem św. przed Najświętszym Sakramentem.

7.  2 listopada przypada też pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na różaniec wynagradzający na g.17.00 do kaplicy Miłosierdzia.

8.  Wypominki – modlitwy w intencji zmarłych można zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Kartki do zapisywania imion i nazwisk naszych zmarłych są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

9.  Modlitwy wypominkowe za zmarłych:

♦ wypominki jednorazowe będą czytane tylko 2 listopada podczas procesji po Mszy Św. o g.9.00

♦ wypominki roczne będą czytane przez cały rok podczas każdej Mszy Św.; w ramach modlitwy wiernych będziemy się modlić za wszystkich zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych, a wyczytywana będzie kolejno część wypominków; także w drugi piątek miesiąca o g. 18.00 będzie sprawowana Msza Św. wypominkowa za wszystkich zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych.

10. W dniach 14-20 kwietnia będzie organizowana siedmiodniowa pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Informacje o planie pielgrzymki dostępne w zakrystii, kancelarii oraz na internetowej stronie parafii, zapisy u ks. Grzegorz. Zapraszamy.

11. W naszej parafii trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży, głoszone przez świeckich katechistów i ks. Michała. Serdecznie zapraszamy, także osoby wątpiące, poszukujące, a nawet niewierzące. Wtorki i czwartki po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19:45.

12. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top