Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedzielę Zwykłą 13.10.2019 r.

1.  Dzisiaj XIX dzień papieski - zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz wspierania dobrego wychowania i wykształcenia zdolnej młodzieży z ubogich rodzin-budowa żywego pomnika Św. Jana Pawła II.

2.  Trwa miesiąc różańcowy, zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o g.18.00, w niedziele po Mszy Św. o g.17.00, dodatkowo dla dzieci Różaniec jest odprawiany we wtorki i czwartki o g.17.00. Przypominamy, że w związku z nabożeństwem różańcowym, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy Św. o g.18.00, następna Msza Św. rozpoczyna się o g.19.15. Zachęcamy też do modlitwy różańcowej w rodzinach.

3.  Zapraszamy na Mszę św. w intencji dzieci i rodziców, którzy utracili swoje potomstwo - wtorek 15 października godz. 18.00.

4.  W środę 16 października będziemy obchodzić 41 rocznicę wyboru Papieża Św. Jana Pawła II.

5.  W sobotę 19 października o g.10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej przeżywać będziemy Jubileusz 50- lecia Kursu Lektorskiego oraz promocję nowych lektorów między innymi trzech z naszej parafii: Filip Błażejak, Huber Śmiłowski i Paweł Szumielewicz; zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

6.  Również 19 października o g. 19:00 w kościele św. Stanisława Kostki: Msza św. w 35 rocznicę śmierci męczeńskiej błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

7.  Zbliżają się dni modlitw za naszych drogich zmarłych. Wypominki – modlitwy w ich intencji można zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

8.  Jest udostępniona książka intencji mszalnych do maja 2020r. Zachęcamy do zamawiania Intencji Mszy Św. są wolne intencje jeszcze w tym miesiącu. To jest bardzo dobry obyczaj katolicki, aby naszym Bliskim żyjącym i zmarłym, z okazji różnych okoliczności, jak imieniny, urodziny, rocznice ślubu, śmierci, w prezencie zamówić Mszę Św. Na tym świecie nie ma nic bardziej cennego, jak Miłość Chrystusa ofiarującego siebie Ojcu Niebieskiemu za nas, dla naszego Zbawienia.

9.  Zrób coś dla siebie Wspólnota Akademicka zaprasza studentów oraz młodzież na coniedzielne spotkania. Zaczynamy w każdą niedzielę Mszą św. o godz. 19.00 a bezpośrednio po niej spotkanie. Przyjdź i zobacz.

10. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Zaproszenie na „Spotkania w prawdzie”

Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi, działający przy parafii św. Stanisława Biskupa na Woli zaprasza na cykl wykładów i dyskusji na temat najważniejszych aktualnych zagrożeń w spotkaniu chrześcijaństwa i świata, zatytułowany „Spotkania w prawdzie".

Propozycja jest skierowana do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat źródeł i przebiegu współczesnych procesów podważających naturalny ład społeczny oraz chrześcijańską tożsamość naszej kultury.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 17 października 2019 r. o godz. 18.30. Wykład na temat „Jak ukradziono nam chrześcijańską tożsamość Europy? „ wygłoszą prof. Jacek Bartyzel i red. Grzegorz Górny. Po wykładzie zaplanowana jest dyskusja.

Miejsce: ul. Bema 73/75, wejście C

Więcej informacji: www.spotkaniawprawdzie.pl

Back to top