Ogłoszenia parafialne XXVI Niedzielę Zwykłą 29.09.2019 r.

1.  Dzisiaj druga akcja krwiodawstwa w godzinach od 9.30 do14.30 także dziś ostatnia niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na parafialny Caritas. Za tydzień pierwsza niedziela października, taca na inwestycje w parafii oraz spotkanie formacyjne Żywego Różańca w sali kolumnowej po Mszy Św. o g.10.00

2.  We wtorek 1 października rozpoczniemy miesiąc różańcowy, zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o g.18.00, w niedziele po Mszy Św. o g.17.00, dodatkowo dla dzieci Różaniec będzie odprawiany we wtorki i czwartki o g.17.00; zachęcam szczególnie dzieci i Ministrantów do udziału w konkursie różańcowym, który obejmuje udział codziennie w nabożeństwie różańcowym, czekają na zwycięzców specjalne nagrody. Przypominamy, że w związku z nabożeństwem różańcowym, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy Św. o g.18.00, następna Msza Św. rozpoczyna się o g.19.15. Zachęcamy też do modlitwy różańcowej w rodzinach.

3.  Zbliżają się dni modlitw za naszych drogich zmarłych. Wypominki – modlitwy w ich intencji można zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

4.  Od jutra będzie już udostępniona książka intencji mszalnych na pierwsze półrocze 2020r, przez pierwszy tydzień do przyszłej niedzieli dajemy pierwszeństwo tym, którzy chcą zamówić Mszę Św. w związku z ważnym jubileuszem oraz gregoriańską. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, już w październiku jest bardzo dużo wolnych intencji.

5.  Uczniów klas VIII i licealistów z rodzicami, a także dorosłych chcących przygotować się do bierzmowania zapraszamy w środę 2 października po Mszy św. o godz.19:00.

6.  4.10 pierwszy piątek miesiąca, spowiedź podczas wszystkich Mszy Św., po południu od g.17.00. Zachęcamy do praktykowania dziewięciu pierwszych piątków miesiąca - należy w dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca przyjąć Komunię Św. wynagradzającą zniewagi Najśw. Sercu Pana Jezusa, do tej praktyki przywiązana jest obietnica, że osoba, która je odprawi, odejdzie z tego świata w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Przypominamy, że dla dzieci, które w tym roku szkolnym będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej praktyka 9 pierwszych piątków jest obowiązkowa i jest przygotowaniem do rocznicy.

7.  W najbliższy piątek o g.15.00 Msza Św. ku czci Bożego Miłosierdzia, na którą intencje możemy składać do puszki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

8.  Koła Żywego Różańca i Wspólnota Fatimska zapraszają na nabożeństwo wynagradzające pierwszej soboty miesiąca, które będzie odprawione 5.10 o g.9.00

9.  „Zrób coś dla siebie!". Wspólnota młodzieżowa zaprasza młodzież na coniedzielne spotkania dla młodych. Zaczynamy w przyszłą niedzielę Mszą św o godz. 19.00 a bezpośrednio po niej na pierwsze powakacyjne spotkanie. Przyjdź i zobacz.

10. Nadal zachęcamy do podejmowania dobrowolnego postu o chlebie i wodzie w wybrany dzień tygodnia w intencji naszej Ojczyzny – taki post będziemy podejmować do niedzieli 13 października..

Back to top