Ogłoszenia parafialne XXV Niedzielę Zwykłą 22.09.2019 r.

1.  Dzisiaj gościmy ks. Walentego Wasilewskiego z par. św. Jana Pawła II w Równym na Ukrainie, gdzie budowany jest kościół. Ks. Walenty głosi nam słowo Boże a na koniec Mszy Św. przy wyjściu z kościoła zbiera ofiary na budowę wspomnianego kościoła.

2.  W środę, 25 września br. mija 66 rocznica aresztowania Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski.

3.  Zapraszamy rodziców i uczniów klas VII i VIII na spotkanie formacyjne duszpasterstwa dla młodzieży, które od 3 lat prowadzone jest w naszej parafii metodą opracowaną przez Drogę Neokatechumenalną. Młodzież w ramach tego duszpasterstwa może także przygotować się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 24 września w górnym kościele po Mszy św. o godz. 19:00.

4.  Uczniów klas VIII i licealistów z rodzicami, a także dorosłych chcących przygotować się do bierzmowania zapraszamy w środę 2 października po Mszy św. o godz.19:00.

5.  Nadal zachęcamy do podejmowania dobrowolnego postu o chlebie i wodzie w wybrany dzień tygodnia w intencji naszej Ojczyzny – taki post będziemy podejmować do niedzieli 13 października.

6.  W najbliższy piątek 27 września spotkanie Wojowników Dobrego Pasterza, zaprasza wszystkich mężów, ojców, kawalerów. Rozpoczynamy w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g.20.00, temat spotkania: Kiedy spożywamy Ten Chleb- Eucharystia.

7.  W niedzielę 29.09 o g.11.30 będzie odprawiona Msza Św. w intencji Solenizantów: ks. Michała Trzaskowskiego, ks. Mario Mayo oraz Kl. Michała Bartaka - zapraszamy do modlitwy oraz okazania wdzięczności za pasterski trud.

8.  Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o g.10.00 będziemy się modlić o ochronę stworzenia. Potrzeba nam wrażliwości serca wobec wszelkiego stworzenia.

9.  Druga akcja krwiodawstwa w parafii Dobrego Pasterza będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę 29.09 w godzinach od 9.30 do14.30.

10. Od 3 do 6 października jest organizowana 4 dniowa pielgrzymka do Zakopanego i okolic, rozpocznie się Mszą Świętą o g. 6.30, po której nastąpi wyjazd ok. 7.00. Powrót w niedzielę 6.10 ok. g. 20.00. Koszt 390 zł. Informacje codziennie po pierwszej wieczornej Mszy Świętej.

11. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top