Ogłoszenia parafialne XXII Niedzielę Zwykłą 01.09.2019 r.

1.  Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach o Tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny, którym jesteśmy winni wdzięczność i pamięć. O g.14.00 upamiętnią to wydarzenie dzwony.

2.  Serdecznie witamy ks. Marcina Klotza, który rozpoczyna posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa, by ta kapłańska posługa ks. Marcina była owocna i dawała Mu radość i satysfakcję.

3.  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, taca na inwestycje w parafii, po Mszy Św. o g.10.00 w sali kolumnowej spotkanie formacyjne Żywego Różańca.

4.  Od dzisiaj wracamy do zwyczajnego porządku celebracji Mszy Św. i pracy kancelarii parafialnej: Msze Św. w niedziele i Święta obowiązujące o g.7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 19.00, adoracja w kaplicy Miłosierdzia od 14.00 do 17.00; w dni powszednie Msze Św. o g.6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.00, adoracja od g.9.30 do 18.00.

5.  W poniedziałek 2 września o g.8.00 Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego-zapraszamy na nią Rodziców, Dzieci i Młodzież oraz oczywiście Pedagogów i Pracowników szkół oraz poczty sztandarowe. Zachęcamy do Spowiedzi Św. , by w nowy Rok Szkolny wejść z Bożą łaską.

6. We wtorek 3 września przypadają imieniny ks. Grzegorza Czernka, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, Msza Św. imieninowa będzie sprawowana w intencji ks. Grzegorza w przyszłą niedzielę 8 września o g.13.00. Zapraszamy do modlitwy i okazania życzliwości i wdzięczności ks. Grzegorzowi.

7.  W środę 4 września jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o g. 6.00. powrót ok. g. 20.00 koszt 55 zł. Osoby, które zapisały się na dodatkową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 września proszone są o pilny kontakt. Jest kilka wolnych miejsc. Informacje codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

8.  6 września pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź Św. podczas wszystkich Mszy Św., po południu od g.17.00; o g.15.00 Msza Św. ku czci Bożego Miłosierdzia na którą intencje możemy składać do puszki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

9.  7 września pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o g.9.00 i nabożeństwo wynagradzające.

10.  W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne.

11. 15 września do naszej parafii przybędzie Siostra Bernadetta z Ułan Ude w Buriacji z zaprzyjaźnionej parafii Najśw. Serca Pana Jezusa, gdzie Siostry Dominikanki prowadzą Świetlicę dzienną dla dzieci. Świetlica finansowana jest z dobrowolnych ofiar wiernych. Siostra skieruje do nas słowo w ogłoszeniach i będzie przy wyjściu z kościoła zbierać ofiary na prowadzenie świetlicy.

12. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top