Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu (23.12.2018)

1.  W poniedziałek wigilijny 24 grudnia o g.6.30 ostatnie roraty. Dzieci po roratach zapraszamy na opłatek i śniadanie w plebanii. Dziękujemy Bogu za łaskę adwentowego czuwania z Matką Najświętszą, która uczy nas przyjąć Pana Jezusa; gorąco dziękujemy Wspólnotom Neokatechumenalnym za adwentowe godziny brewiarzowe, Parafianom za czuwanie w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP; uczestnikom Rorat, zwłaszcza Dzieciom i Ich Rodzicom, Służbie Liturgicznej, Szafarzom Nadzwyczajnym Eucharystii, Braciom Zakonnym: Eugeniuszowi i Andrzejowi, Siostrom Jezusa Miłosiernego, Panom: Kościelnemu i Organiście, wszystkim Księżom: naszej parafii, ks. Mateuszowi Rogacjoniście, za posługę liturgiczną zwłaszcza w konfesjonale, ks. diakonowi za posługę w Liturgii, kiedy jest u nas w parafii-wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

2.  Kancelaria parafialna będzie zamknięta od Wigilii Bożego Narodzenia 24.12.18 do zakończenia oktawy Narodzenia Pańskiego-01.01.2019. Kancelaria parafialna wznowi pracę od 2 stycznia 2019r.

3.  Za tydzień 30 grudnia w niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zbiórka do puszek na parafialny Caritas.

4.  Zachęcamy do przeżywania Wigilii Bożego Narodzenia 24.XII na czuwaniu, modlitwie i poście; w naszym kościele Msze Św. będą odprawiane o g.6.30, 8.00 i 9.00, wieczorem nie będzie Mszy Św.. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Bożonarodzeniową Pasterkę o północy, którą poprzedzi występ naszego teatru "To ma sens". Występ z kolędami i wierszami o Bożym Narodzeniu rozpocznie się 24.12 o g.23.00, po występie w kościele górnym będziemy się łamać opłatkiem, następnie o północy rozpocznie się Pasterka, taca z Pasterki przeznaczona jest na dom samotnej matki. W Boże Narodzenie 25.12 pierwsza Msza Św. o g.8.30 następne jak w każdą niedzielę, w drugi dzień Świąt Święto Św. Szczepana 26.12 niedzielny porządek Mszy Św. Taca zbierana 26.12 przeznaczona jest na wsparcie KUL.

5.  W oktawie Bożego Narodzenia: 27 grudnia Święto Św. Jana Apostoła, 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków Męczenników - w te dni porządek Mszy Św. według dnia powszedniego.

6.  Bardzo dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie szopki i świąteczny wystrój kościoła.

7.  Parafialny Zespół Caritas dalej prowadzi zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe: mąka, cukier, olej, makaron, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy tylko o dary spożywcze, do kosza z pomocą dla potrzebujących nie składamy ubrań ani innych darów. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Świece wigilijne i opłatki Caritas rozprowadza z tyłu kościoła. U Ministrantów możemy zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny oraz wodę święconą-ofiary u nich składane zasilają fundusz ministrancki.

8.  Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Warszawie ”, jaki odbędzie się w Hali Torwar 4 stycznia 2019 roku o godzinie 19.00. Wstęp z biletami-odpłatny.

9.  Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top