Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu (15.12.2018)

1.  Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Michał Orlicki Rektor Misyjnego Seminarium Redemptoris Mater w Rydze na Łotwie. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Św. W poniedziałek 17, we wtorek 18 i w środę 19 grudnia plan rekolekcyjny wygląda jednakowo: g.6.30 roraty z nauką dla dorosłych i dzieci; dla dorosłych o g.8.00,g. 9.00 oraz g.18.00, natomiast o g.19.15 Msza Św. z nauką dla młodzieży i studentów. W Środę Mszą Św. o g.19.15 zakończymy rekolekcje. Naszą wdzięczność wobec posługi rekolekcyjnej ks. Rektora będziemy mogli wyrazić we wtorek i środę poprzez ofiarę na tacę. Zachęcamy gorąco do korzystania ze spowiedzi Świętej. Spowiedź podczas wszystkich Mszy Św. w czasie rekolekcji. Wieczorem 17,18 i 19.grudnia spowiedź zaczynamy od g.17.00. Nie odkładajmy spowiedzi, bo praktycznie to ostatni tydzień adwentu i możliwość spowiedzi przed Świętami.

2.  Ostatni tydzień rorat, serdecznie zapraszamy codziennie o g.6.30. Ostatnie roraty w poniedziałek wigilijny 24 grudnia. Dzieci po roratach zapraszamy na śniadania w plebanii.

3.  W sobotę 22 XII od g. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną wyłącznie do chorych, którym zdrowie nie pozwala na opuszczenie domu. W tym celu prosimy o kontakt z kancelarią parafialną do czwartku.

4.  Parafialny Zespół Caritas dalej prowadzi zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe: mąka, cukier, olej, makaron, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy tylko o dary spożywcze, do kosza z pomocą dla potrzebujących nie składamy ubrań ani innych darów. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Świece wigilijne i opłatki Caritas rozprowadza z tyłu kościoła. U Ministrantów możemy zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny oraz wodę święconą-ofiary u nich składane zasilają fundusz ministrancki.

5.  Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas z wizytą duszpasterską, Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczamy do funduszu rekonstrukcji przywiezionych z Monachium organów.

6.  Księgarnia zaprasza po Ewangelię słowo na każdy dzień 2019,po kalendarze oraz po karty świąteczne.

7.  Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top