Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu (09.12.2018)

1.  Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii, a zbiórka do puszek w związku z Niedzielą Pomocy Kościołowi na Wschodzie przeznaczona jest na pomoc dla parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Ułan Ude w Buriacji, w tym na wsparcie dla Sióstr Dominikanek prowadzących świetlicę środowiskową dla dzieci. Za wszystkie Wasze ofiary i wrażliwe serca bardzo serdecznie dziękujemy.

2.  Wszystkich na Roraty codziennie o 6.30 serdecznie zapraszamy. Dzieci po roratach zapraszamy na śniadania w plebanii. Rodziców zapraszamy do pomocy w serwowaniu śniadań, za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy, zwłaszcza Państwu, którzy przygotowali i ofiarowali w piątek pyszne naleśniki dla dzieci.

3.  Parafialny Zespół Caritas dalej prowadzi zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe: mąka, cukier, olej, makaron, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Również we wszystkie niedziele Adwentu są rozprowadzane świece wigilijne i opłatki. U Ministrantów możemy zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny oraz wodę święconą-ofiary u nich składane zasilają fundusz ministrancki.

4.  W adwencie w dolnym kościele o g. 5.45 Jutrznia z czytaniami godziny czytań, natomiast w górnym kościele o g.6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

5.  Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas z wizytą duszpasterską, Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczamy do funduszu rekonstrukcji przywiezionych z Monachium organów.

6.  W związku z rozpoczęciem wizyt duszpasterskich bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych bloków o odbieranie karty informacji o wizycie do wywieszenia na drzwiach wejściowych, prosimy też o pomoc w przekazywaniu informacji o wizycie duszpasterskiej, by dotarła do wszystkich mieszkańców wyznaczonego domu. Plan wizyty duszpasterskiej 2018 / 2019.

7.  Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w najbliższą sobotę Mszą Św. z nauką o g.19.00; więcej szczegółów podamy za tydzień.

8.  Księgarnia zaprasza po Ewangelię. Słowo na każdy dzień 2019,po kalendarze na 2019 rok oraz po karty świąteczne.

9.  Na Fatimski Różaniec Wynagradzający 13 grudnia o g. 17.00 do kaplicy Miłosierdzia zapraszają Wspólnota Fatimska i Żywy Różaniec.

10. Świąteczne ozdoby będą rozprowadzać za tydzień przed kościołem od g. 10.00 - 13.00 dzieci i młodzież ze świetlicy Caritasu przy ul. Sokołowskiej. Ofiary będą przeznaczone na wyposażenie świetlicy.

11. W Liturgii Kościoła będziemy wspominać: w czwartek św. Łucji Dziewicy i Męczennicy, a w piątek św. Jana od Krzyża kapłana i Doktora Kościoła.

12. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

9.  W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, spowiedź podczas wszystkich Mszy Św., wieczorem od g.17.00; o g.15.00 Msza Św. ku czci Miłosierdzia Bożego w kaplicy Miłosierdzia, tam możemy do puszki składać intencje na tę Mszę Św.

10. W poniedziałek, 3 grudnia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Mieszkanie do kolędy powinno być przygotowane w następujący sposób: na stole nakrytym obrusem, stawiamy krzyż i obok zapalone świece, a przed krzyżem talerzyk z wodą święconą i kropidło, umieszczamy też Biblię. Osoby, które nie przyjmowały księdza w swoim domu w ostatnich trzech latach lub zamieszkały u nas w ostatnim roku prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Wizyty duszpasterskie zaczynamy od g.17.00, w soboty od g.14.00.

Back to top