Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą (28.10.2018)

1.  Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas naszej parafii.

2.  Ostatnie nabożeństwo różańcowe w środę 31 października. Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali, aby pielęgnować tę piękną modlitwę przez październik w kościele i w domu; zachęcamy do ciągłego praktykowania modlitwy różańcowej.

3.  Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. To czas, kiedy świeccy wraz z prezbiterem zwiastują miłość Boga do każdego człowieka. Wielu naszych parafian odnalazło dzięki tym katechezom relację do Jezusa Chrystusa. Zapraszamy wszystkich - młodzież w wieku od 13 lat wzwyż i dorosłych. Termin: wtorki i czwartki ok.godz.19:45 (po ostatniej wieczornej mszy świętej). W trakcie katechez będzie zapewniona opieka dla dzieci.

4.  Wypominki – modlitwy w intencji zmarłych można zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Kartki do zapisywania imion i nazwisk naszych zmarłych są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

5.  Modlitwy wypominkowe za zmarłych:

♦ wypominki jednorazowe będą czytane tylko 2 listopada podczas procesji po Mszy Św. o g.9.00

♦ wypominki roczne będą czytane przez cały rok podczas każdej Mszy Św. w ramach modlitwy wiernych będziemy się modlić za wszystkich zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych, a wyczytywana będzie kolejno część wypominków, także w drugi piątek miesiąca o g. 18.00 będzie sprawowana Msza Św. wypominkowa za wszystkich zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych. Od 1 do 8 listopada będziemy modlić się różańcem za wszystkich zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych.

6.  W czwartek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Św. według porządku niedzielnego. Obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. pod sankcją grzechu ciężkiego. Od 1 do 8 listopada włącznie, można uzyskać codziennie odpust zupełny, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych

7.  W parafii św. Wawrzyńca 1 listopada po Mszy św. o godz. 12.00, czyli ok.13.00 wyruszy ekumeniczna procesja na miejscowy cmentarz.

8.  W piątek 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tradycyjnie zwane Dniem Zadusznym. Msze św., będą odprawiane według porządku dnia zwykłego. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja z modlitwami za zmarłych. Od 1 do 8 listopada, w niedzielę o 18.00, a w dni powszednie o 18.30, będziemy modlić się za zmarłych Różańcem św. przed Najświętszym Sakramentem.

9.  2 listopada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi Św. i Komunii Św. wynagradzającej, zwłaszcza przypominamy dzieciom klas IV, że praktyka 9 pierwszych piątków miesiąca jest formą ich przygotowania do rocznicy I Komunii Św. Spowiedź podczas wszystkich Mszy Św., po południu od g.17.00. W pierwszy piątek 2 listopada o 15.00 będzie sprawowana Msza św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w kaplicy.

10. Kółko Różańcowe i Wspólnota Fatimska serdecznie zapraszają na nabożeństwo wynagradzające pierwszej soboty miesiąca, które zostanie odprawione 3 listopada o godz.9.00.

11. W najbliższą niedzielę 4 listopada taca na inwestycje w parafii.

12. Także 4 listopada po Mszy Św. o g.10.00 spotkanie kół żywego różańca w sali kolumnowej.

13. Zapraszamy maturzystów, studentów, oraz wszystkich młodych ludzi, którzy chcą rozwijać siebie i swoją wiarę, w gronie ludzi młodych i ambitnych, do wspólnoty akademickiej. Spotkanie w niedzielę po Mszy Św. o g.19.00

14. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top