Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą (14.10.2018)

1.  Zachęcamy do modlitwy różańcem w kościele, czy w domu. Różaniec w dni powszednie odprawiamy po Mszy Św. o g.18.00, w niedziele po Mszy Św. o g.17.00, dodatkowo dla dzieci różaniec odprawiamy we wtorki i czwartki o g.17.00; W październiku w dni powszednie druga Msza Św. wieczorna rozpoczyna się o g.19.15.

2.  Dzisiaj XVIII dzień papieski, zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która z tych ofiar ufunduje stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, aby młodzież ta mogła zdobyć dobre wykształcenie.

3.  W naszej parafii rozpoczynają się katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy, to czas, kiedy świeccy wraz z prezbiterem, zwiastują miłość Boga do każdego człowieka. Wielu naszych Parafian odnalazło dzięki tym katechezom relację do Jezusa Chrystusa. Zapraszamy wszystkich - młodzież od 13 r.ż. i dorosłych, we wtorki i czwartki ok.godz.19:45 (po wieczornej mszy świętej).Pierwsza katecheza odbędzie się 16.10.2018 r., można dołączać w trakcie ich trwania. W trakcie katechez będzie zapewniona opieka dla dzieci.

4.  We wtorek 16.10 przypada 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, w piątek 34 rocznica zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki.

5.  Za tydzień niedziela misyjna, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.

6.  W środę 17.10 zapraszam posługujących w naszym parafialnym Caritas na spotkanie w plebanii o g.19.00

7.  W czwartek 18.10. nasz praktykant z Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie Kleryk Krzysztof Warzyński przyjmie Święcenia Diakonatu podczas Mszy Św. o g.16.30 w archikatedrze warszawskiej. Zapraszamy do udziału, a zwłaszcza do modlitwy za Niego.

8.  Księgarnia z okazji XVIII Dnia Papieskiego zaprasza po modlitewniki, książki, zawierające teksty modlitw SW. Jana Pawła II .

9.  Dzisiaj zapraszamy maturzystów, studentów, oraz wszystkich młodych ludzi, którzy chcą rozwijać siebie i swoją wiarę, w gronie ludzi młodych i ambitnych, do wspólnoty akademickiej. Spotkanie pierwsze dzisiaj po Mszy Św. o g.19.00.

10. Wypominki – modlitwy w intencji Zmarłych można zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Kartki do zapisywania imion i nazwisk naszych zmarłych są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

11. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top