Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą (07.10.2018)

1.  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

2.  Dzisiaj spotkanie formacyjne Żywego Różańca w sali kolumnowej po Mszy Św. o g.10.00

3.  Mamy miesiąc różańcowy, zachęcamy do modlitwy różańcem w kościele, czy w domu. Różaniec w dni powszednie odprawiamy po Mszy Św. o g.18.00, w niedziele po Mszy Św. o g.17.00, dodatkowo dla dzieci różańcowe odprawiamy we wtorki i czwartki o g.17.00; Przypominamy, że w związku z nabożeństwem różańcowym, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy Św. o g.18.00, następna Msza Św. rozpoczyna się o g.19.15.

4.  Rodziców Dzieci, które w tym roku szkolnym będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 08.10. o g.19.45 do górnego kościoła.

5.  Piąta wspólnota neokatechumenalna w każdy wtorek będzie nawiedzać nas w domach dzieląc się swoim doświadczeniem spotkania z Jezusem Chrystusem

6.  W piątek na godz. 20.00 zapraszamy – mężów, ojców i kawalerów - na spotkanie modlitewno-formacyjne Wojowników Dobrego Pasterza.

7.  Uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie do dolnego kościoła w najbliższą środę 10 października na godz. 19:45. Spotkanie poświęcone będzie trosce o przekaz wiary i wychowanie młodego pokolenia oraz wcześniejszemu przygotowaniu do bierzmowania prowadzonego w małych grupach w rodzinach neokatechumenalnych związanych z naszą parafią. W tym samym czasie w sali Kolumnowej spotyka się młodzież, licealna i gimnazjalna oraz ośmioklasiści, którzy zdeklarowali już wcześniej gotowość rozpoczęcia kursu do bierzmowania u ks. Sławomira.

8.  Księgarnia zaprasza po różne modlitewniki, książki dla dorosłych i dzieci, a szczególnie po "Słowo na każdy dzień". Ewangelia2019rok. Dzisiaj książki w cenie promocyjnej.

9.  Koła Żywego Różańca i Wspólnota Fatimska zapraszają na procesję fatimską, która wyruszy w sobotę 13 października po Mszy Św. o g.18.00. Tego dnia wyjątkowo nie będzie Mszy Św. o g.19.15. Procesja przejdzie ulicami: Redutową, Krysta, Monte Cassino, Bat. Parasol i Olbrachta. Zapraszamy do niesienia feretronu z figurą MB Fatimskiej następujące grupy: z kościoła do I stacji Wojownicy Dobrego Pasterza, do II stacji Wspólnoty Neokatechumenalne, do III stacji Kościół Domowy, do IV stacji Żywy Różaniec, do V stacji Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, od V stacji do krzyża misyjnego chętni, od krzyża misyjnego do kościoła Wojownicy Dobrego Pasterza. Prosimy o zabranie ze sobą na procesję świec z osłonami, świece zapalimy w specjalnym obrzędzie światła po Mszy Św.

10. Lepiej być chrześcijaninem kulawym niż muzealnym (papież Franciszek), zapraszamy maturzystów, studentów, oraz wszystkich młodych ludzi, którzy chcą rozwijać siebie i swoją wiarę, w gronie ludzi młodych i ambitnych, do wspólnoty akademickiej. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę (14.10.2018r.) po wieczornej Mszy Świętej około godz. 20.00. Odwagi. Zapraszamy.

11. Zainteresowanych intencją Mszy św. na 2019 rok zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Intencje są przyjmowane na okres styczeń-czerwiec.

12. Wypominki – modlitwy w intencji Zmarłych można zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Kartki do zapisywania imion i nazwisk naszych zmarłych są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

13. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

14. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top