Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą (30.09.2018)

1.  W piątek wróciłem z naszej partnerskiej parafii Mostu Modlitwy, czyli par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ułan Ude-stolicy Buriackiej Republiki Autonomicznej w Federacji Rosyjskiej. W minioną niedzielę podczas Mszy Św. koncelebrowanej zostały w kościele parafialnym intronizowane relikwie Św. Jana Pawła II. Przekazuję naszym Parafianom pozdrowienia od tamtejszego Proboszcza ks. Adama Romaniuka, Sióstr Dominikanek posługujących w parafii oraz Parafian z zapewnieniem łączności w modlitwach. Przy tej okazji ponownie zapraszam naszych Parafian do podejmowania modlitwy za Proboszcza i Parafię, Siostry Dominikanki tam posługujące, o tej modlitewnej łączności pamiętajmy zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, więc i w najbliższy piątek 5.10. Inne formy wspierania Parafii w Ułan Ude podejmiemy jeszcze w październiku, co podamy z wyprzedzeniem w ogłoszeniach.

2.  Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Najbliższą taką inwestycją jest instalacja ażurowej dzwonnicy oraz dzwonów, będzie ich trzy - parafia sfinansuje dwa: 300kg oraz 100kg, pierwszy ma już fundatora.

3.  Jutro rozpoczynamy październik - miesiąc różańcowy, zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o g.18.00, w niedziele po Mszy Św. o g.17.00, dodatkowo dla dzieci Różaniec będzie odprawiany we wtorki i czwartki o g.17.00; zachęcam szczególnie dzieci i Ministrantów do udziału w konkursie różańcowym, który obejmuje udział codziennie w nabożeństwie różańcowym, czekają na zwycięzców specjalne nagrody. Przypominamy, że w związku z nabożeństwem różańcowym, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy Św. o g.18.00, następna Msza Św. rozpoczyna się o g.19.15.

4.  Zapraszamy na Mszę Św. w intencji wszystkich mieszkańców i żołnierzy powstańczej stolicy, która będzie odprawiona we wtorek 2.10 o g.18.00 w kościele św. Wojciecha.

5.  5.10 pierwszy piątek miesiąca, spowiedź podczas wszystkich Mszy Św., po południu od g.17.00. Zachęcamy do praktykowania dziewięciu pierwszych piątków miesiąca - należy w dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca przyjąć Komunię Św. wynagradzającą zniewagi Najśw. Sercu Pana Jezusa, do tej praktyki przywiązana jest obietnica, że osoba, która je odprawi, odejdzie z tego świata w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Przypominamy, że dla dzieci, które w tym roku szkolnym będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej praktyka 9 pierwszych piątków jest obowiązkowa i jest przygotowaniem do rocznicy.

6.  W pierwszy piątek miesiąca, jak zwykle, o g.15.00 Msza Św. ku czci Miłosierdzia Bożego, intencje można składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia.

7.  Koła Żywego Różańca i Wspólnota Fatimska zapraszają na nabożeństwo wynagradzające pierwszej soboty miesiąca, które będzie odprawione 6.10 o g.9.00

8.  Spotkanie formacyjne Żywego Różańca w sali kolumnowej 7.10 po Mszy Św. o g.10.00

9.  Rodziców Dzieci, które w tym roku szkolnym będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 08.10. o g.19.30 do górnego kościoła.

10. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: jutro 1.10 wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek 2.10 Św. Aniołów Stróżów, w czwartek 4.10 św. Franciszka z Asyżu, w piętek 5.10 św. Faustynę Kowalską

11. Zbliżają się dni modlitw za naszych drogich zmarłych. Wypominki – modlitwy w ich intencji można zapisać i przekazać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Kartki do zapisywania imion i nazwisk naszych zmarłych są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

12. Od 4 do 7.10.18 jest organizowana jest pielgrzymka do Krakowa, Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, rozpocznie się się Mszą Świętą 4.10 o godzinie 6.30 w naszym kościele. Wyjazd o godzinie 7.00, powrót w niedzielę 7.10 około godz. 20.00. Koszt 350 zł .Informacje codziennie po pierwszej wieczornej Mszy Świętej u P. Małgorzaty Ruszkowskiej.

13. Dziękujemy Wszystkim, którzy troszczą się o Kościół ofiarowując w Jego intencjach swoje modlitwy i uczynki pokutne, także wsparcie materialne, a nade wszystko za świadectwo życia według Ewangelii Św. i życzymy Wam dobrze przeżytego czasu nowego tygodnia rozpoczętego z Bogiem w dzisiejszej Mszy Św.

Back to top