Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą (09.09.2018)

1.  Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są dla Seminarium Duchownego w Warszawie, serdeczne Bóg zapłać.

2.  Dzisiaj rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania, który potrwa do 15 września.

3.  W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać: w czwartek 13.09 św. Jana Chryzostoma, w piątek 14.09 Święto Podwyższenia Krzyża Św. i w sobotę 15.09 wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W piątek 14.09 zapraszamy na Mszę Św. według planu dnia powszedniego. Prosimy ze sobą zabrać z domu Krzyż, bowiem na każdej Mszy Św. po Komunii Św. będzie adoracja krzyża oraz chrzcielne wyznanie wiary. Zapraszamy Was wszystkich do ponownego przyznania się do Krzyża Chrystusa - znaku największej miłości i Miłosierdzia Boga.

4.  Zapraszamy w każdy drugi piątek miesiąca na Mszą Św. za wszystkich zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych, która jest odprawiana o g.18.00, najbliższa 14.09 godz.18.00

5.  Dzisiaj na koniec Mszy Św. o g.11.30 pobłogosławienie tornistrów, książek, zeszytów i przyborów szkolnych.

6.  Zapraszamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego codziennie w kaplicy Miłosierdzia w niedziele od g.14.00 do 17.00, a w dni powszednie od g.9.30 do g.18.00.

7.  W środę 12 września jest organizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd o godzinie 6.00 powrót około godziny 20.00. Koszt pielgrzymki wynosi 55 zł Informacje codziennie po pierwszej wieczornej Mszy Świętej u P. Małgorzaty Ruszkowskiej.

8.  Wspólnota Fatimska i Kółko Różańcowe zapraszają na "Fatimski Różaniec Wynagradzający", który zostanie odmówiony 13 września o godz. 17:00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

9.  Księgarnia zaprasza po prasę katolicką, książki dla dorosłych i dzieci a szczególnie po publikacje o sakramentach Chrztu, Bierzmowania, książki ilustrowane i w przystępnych cenach.

10. Spotkanie organizacyjne i katecheza dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej ( czyli III klasy Szkoły Podstawowej ) odbędzie się w środę 12 września po Mszy św. o godz. 19:00

11. We wtorek 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Tego dnia rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. wszystkich uczniów klas 3 gimnazjum i starszych.

12. Również we wtorek 18 września rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy na 1 spotkanie na godz. 19.30.

13. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne i pary żyjące w związkach niesakramentalnych, na weekendowe rekolekcje. Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Milanówku w dniach 28 – 30 września br. Przeznaczone są dla tych małżeństw, które chcą pogłębić i odnowić swoją miłość, również odbudować poprzez dialog wzajemne relacje. Rekolekcje poprowadzą pary małżeńskie i ksiądz Sławomir. Zapewniamy nocleg, wyżywienie i opiekę dla dzieci na czas konferencji oraz komfortowe warunki pobytu. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia do 20.09.

14. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Back to top