Ogłoszenia parafialne na Siódmą Niedzielę Wielkanocy - Wniebowstąpienie Pańskie (13.05.2018)

1.  Trwa maryjny miesiąc maj. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które u nas sprawujemy: w niedziele i święta po Mszy Św. o g.17.00, a w dni powszednie po Mszy Św. o g.18.00

2.  Dzisiaj 13 maja ok. g.20.00 wyruszy procesja fatimska ulicami: Redutową, Krysta, Monte Cassino, Bat. Parasol i Olbrachta. Zapraszamy do niesienia feretronu z figurą MB Fatimskiej następujące grupy: z kościoła do I stacji Wojownicy Dobrego Pasterza, do II stacji Wspólnoty Neokatechumenalne, do III stacji Kościół Domowy, do IV stacji Wspólnota Kobiet, do V stacji Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, od V stacji do krzyża misyjnego chętni, od krzyża misyjnego do kościoła Wojownicy Dobrego Pasterza. Prosimy o zabranie ze sobą na procesję świec z osłonami, które zapalimy w specjalnym obrzędzie światła po Mszy Św.

3.  Dzisiaj przed kościołem po każdej Mszy Św. jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na wsparcie wakacyjnego wyjazdu formacyjnego młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w formacji opracowanej przez Drogę Neokatechumenalną i otwartej dla wszystkich. W tej formacji młodzi biorą udział w cotygodniowych spotkaniach w małych grupach w domach małżeństw z naszej parafii, a letni wyjazd jest dla nich ważnym elementem tych przygotowań. Za wsparcie finansowe udzielone młodzieży Bóg zapłać!

4.  Dzieci, które dzisiaj przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy codziennie do piątku włącznie w strojach komunijnych na Mszę Św. o g.18.00 - jest to tzw. biały tydzień.

5.  Jutro 14 maja obchodzimy Święto Św. Macieja Apostoła, Msze Św. według porządku powszedniego.

6.  W czwartek 17 maja obchodzi imieniny ks. Sławomir Starkowski. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji Solenizanta 17.05 o g.6.30.

7.  Spowiedź przed bierzmowaniem dla Młodzieży, Rodziców i Świadków w piątek 18 maja od g.19.00. Bierzmowanie natomiast w sobotę 19 maja podczas Mszy Św. o g.18.00; po Mszy Św. z bierzmowaniem wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo majowe. W tym dniu wyjątkowo nie będzie Mszy Św. o g.19.00.

8.  Parafialna Pielgrzymka do Kodnia wyruszy w piątek 1 czerwca o g.6.30, powrót ok.20.00. Pierwszeństwo w zapisie mają Adwentowe Dzieci Boże z Ich Rodzicami, Adwentowe Dzieci Boże wpłacają po 10zł, pozostali uczestnicy po 60zł. Przewidziany jest obiad w Kodniu w cenie wyjazdu; zwiedzimy Kostomłoty, Kodeń i Jabłeczną; w Kodniu będziemy uczestniczyć we Mszy Św. przed cudownym obrazem. Zapisy od dzisiaj w zakrystii i kancelarii. Pielgrzymkę organizuje i prowadzi ks. Proboszcz.

9.  W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. Uroczystość ta kończy czas Komunii Św. wielkanocnej, do której zobowiązuje nas Kościół pod sankcją grzech ciężkiego w przykazaniu "3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą."

10. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przekazali 1% z podatku PIT na parafialny Caritas lub na Fundację Nasza Przyszłość. Szczególnie dziękujemy Panu Benedyktowi Marksowi za rozliczenie 105 druków PIT

11. W sobotę 19 maja w jest organizowana autokarowa pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godzinie 6.00, powrót około godziny 20.00 Koszt pielgrzymki wynosi 50 zł. Informacje codziennie po Nabożeństwie Majowym u P. Małgorzaty Ruszkowskiej.

12. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Back to top