Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Wielkanocy (29.04.2018)

1.  Rozpoczynamy we wtorek maryjny miesiąc maj. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które u nas sprawujemy: w niedziele i święta po Mszy Św. o g.17.00, a w dni powszednie po Mszy Św. o g.18.00

2.  Uroczystości Pierwszej Komunii Św. odbędą się w niedziele 6 i 13 maja o g.10.00 oraz 11.30, w związku z tym prosimy w te niedziele Osoby, które zwykle przychodzą na te Msze Św. aby wybrały się na inną godzinę, chodzi o to, aby dać miejsce dla wszystkich, którzy będą te uroczystości obchodzić-Dzieci, Rodziców i Ich Bliskich-dziękujemy za wyrozumiałość.

3.  W czwartek, 3 maja br. przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, niedzielny porządek Mszy Św.

4.  Spowiedź Dzieci Komunijnych ze Sz.P. 236 i 238 i Ich Rodziców w pierwszy piątek miesiąca 4 maja od g.16.30

5.  4 maja pierwszy piątek miesiąca jest dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Należy odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego; spowiedź na każdej Mszy Św., po południu od g.17.00; o g.15.00 Msza Św. do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Miłosierdzia, tam do puszki składać możemy intencje na tę Mszę Św.

6.  Kółko Różańcowe i Wspólnota Fatimska serdecznie zapraszają na nabożeństwo wynagradzające pierwszej soboty miesiąca /intencja Kółka Różańcowego/, które zostanie odprawione w sobotę 5 maja o g.9.00

7.  w przyszłą niedzielę pierwsza Komunia Św.: o g.10.00 Dzieci ze Sz.P. nr 236, a o g.11.30 ze Sz.P. nr 238

8.  również w niedzielę 6 maja taca na inwestycje w parafii.

9.  27 maja odbędzie się kolejna ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy i informacje już możliwe w zakrystii i kancelarii u ks. Sławomira. Koszt 70 zł.

10. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Back to top