Ogłoszenia parafialne na Drugą Niedzielę Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego (08.04.2018)

1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Caritas; serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność!

2.  Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, o g.15.00 pod przewodnictwem JE Kard. Kazimierza Nycza będzie odprawiona Msza Św. przy figurze Jezusa Miłosiernego w parku Moczydło, zapraszamy do udziału. Niedziela Miłosierdzia otwiera w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

3.  Jutro 9 kwietnia obchodzić będziemy, przeniesioną z racji Wielkiego Tygodnia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, układ Mszy Św. według dnia powszedniego; z racji Zwiastowania Pańskiego dzisiaj i jutro możemy przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego, gorąco zachęcamy do tej duchowej adopcji. Kto do niej przystąpi, zobowiązuje się do modlitwy i duchowego towarzyszenia dziecku poczętemu przez dziewięć miesięcy-codziennie należy pomodlić się jedną tajemnicą różańca św. i odmówić specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców.

4.  Wspólnota Kobiet zaprasza na Adorację w Kaplicy Adoracji w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19.30.

5.  w środę 11.04.2018 po Mszy Św. o g.19.00 w górnym kościele zebranie Rodziców Dzieci Komunijnych, katecheza: „Sakrament Eucharystii. Uroczystość I Komunii świętej – czym powinna być dla dziecka i jego rodziny.”

6.  Wspólnota Fatimska i Kółko Różańcowe zapraszają na fatimski różaniec wynagradzający, którym będziemy się modlić w piątek 13 kwietnia o g.17.00

7.  Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę, 15 kwietnia pod hasłem „Jestem za życiem”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym. Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 rozpocznie się akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której zbierane będą pampersy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską

8.  Osoby zainteresowane przekazaniem 1% z podatku PIT na rzecz parafialnego Caritasu lub Fundacji Nasza Przyszłość proszone są o przynoszenie PIT do sali nr 5 w każdą środę w godzinach od 17.00 do 18.00.

9.  14 kwietnia w sobotę jest organizowana autokarowa pielgrzymka do Kalisza. Wyjazd o godzinie 6.00, powrót około godziny 20.00 Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł. Informacje codziennie po wieczornej Mszy Świętej u P. Małgorzaty Ruszkowskiej.

10. W piątek 13 kwietnia zapraszamy na męskie spotkanie modlitewno-formacyjne, które rozpocznie się o g. 20.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

11. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

12. (następujące ogłoszenie czytamy tylko na Mszach Św. o g. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00) W naszej parafii są dziś obecni przedstawicie Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. ks. Piotra Skargi mającego siedzibę przy ul. Bema na Woli. W skład Zespołu wchodzą dwa przedszkola i Szkoła Podstawowa. Szkoła zaprasza kandydatów na rok szkolny 2018/2019 do klas: zerowej, pierwszej i siódmej. Po Mszy św. przed kościołem uczniowie, pod opieką nauczyciela, będą rozdawali ulotki z zaproszeniem na dzień otwarty.

Back to top