Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej (25.03.2018)

1.  Dzisiaj wspominamy wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, dlatego przychodzimy do kościoła z palmami, które święci się na początku Mszy Świętej. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień.

2.  Palmy można nabywać za pośrednictwem naszej Księgarni, na placu przed kościołem w okolicy krzyża misyjnego, dochód przeznaczony na cele parafialne.

3.  Zapraszamy Panów chętnych do warty przy Grobie Pańskim, zapisy w zakrystii.

4.  Grupa teatralna „To Ma Sens” gorąco zaprasza na inspirujący spektakl pasyjny pt. „Czy Ty wiesz?”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00 w dolnym kościele.

5.  Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o godz. 18.00

6.  W Wielkim Tygodniu kancelaria będzie czynna od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie kancelaria będzie zamknięta.

7.  W Wielki Czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne - porządek Liturgii:

Wielki Czwartek 29.03. g.18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek 30.03. g.8.00 ciemne jutrznie, godz.18.00 Liturgia Męki Pańskiej. W tym Dniu Kościół nie sprawuje Mszy Św. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Wielki Piątek jest dniem postu ścisłego, który obowiązuje katolików w wieku 18-60 lat, pozostali zachowują post zwykły.

Wielka Sobota 31.03.- zachęca się wiernych do postu paschalnego, godz.8.00 ciemne jutrznie, święcenie pokarmów w nawie głównej kościoła górnego od godz.9.00 do 17.00

Wigilia Paschalna 31.03 o godz.20.00, na nią przychodzimy ze świecami

Adoracja Najświętszego Sakramentu

  • ♦ w Ciemnicy - Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej do godz.22.00
  • ♦ w Ciemnicy - Wielki Piątek od godz.8.00 do Liturgii Męki Pańskiej
  • ♦ w Grobie Pańskim - Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej do 22.00
  • ♦ w Grobie Pańskim - Wielka Sobota od godz.8.00 do 18.00

8.  W Wielkanoc 01.04 Rezurekcja rozpocznie się o godz.6.00, procesja przejdzie ulicami: Góralską, w lewo Okocimską, w lewo Krępowieckiego i w lewo Olbrachta-zapraszamy Panów i Osoby chętne do niesienia feretronów i baldachimu w procesji.

9.  Zapraszamy na krótkie przedstawienie muzyczno-teatralne na temat chrztu przygotowane przez dzieci z naszej parafii w Wielkanocny Poniedziałek 2 kwietnia po Mszy św. o godzinie 11:30 do dolnego kościoła

10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje Wielkiego Tygodnia można jeszcze składać do skarbonek w kruchcie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Nadal trwa akcja pomocy dla podopiecznych naszego Caritasu. Dary prosimy składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

12. Osoby zainteresowane przekazaniem 1% z podatku PIT na rzecz parafialnego Caritasu lub Fundacji Nasza Przyszłość proszone są o przynoszenie PIT do sali nr 5 w każdą środę w godzinach od 17.00 do 18.00.

13. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Back to top