Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu (18.03.2018)

1.  W poniedziałek 19 marca Kościół obchodzi Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Kościoła Świętego; tego dnia obchodzi imieniny ks. Prał. Józef Łazicki, budowniczy naszego kościoła; dziękujemy Bogu za gorliwego kapłana, którego wytrwałości, ufności i pracowitości zawdzięczamy to święte miejsce. Modlimy się prosząc Boga o dobre zdrowie, długie życie, wszystkie potrzebne łaski dla Kochanego Solenizanta, przy którym czujemy się bardzo dobrze i bezpiecznie. Msza Św. o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla ks. Prał. Józefa Łazickiego będzie odprawiona jutro o g.9.00 - zapraszamy Parafian do uczestnictwa i modlitwy w intencji Solenizanta.

2.  Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień; każda Msza Św. rozpoczynać się będzie przed kościołem poświęceniem palm.

3.  Za tydzień palmy będzie można nabywać, za pośrednictwem naszej Księgarni, na placu przed kościołem w okolicy krzyża misyjnego, dochód przeznaczony będzie na cele parafialne.

4.  Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek 23.03.18r: dla dzieci a także starszych o godz. 17.00, a dla pozostałych dorosłych po Mszy św. wieczornej o godz.19.30 wyruszy ulicami naszej parafii: Góralską, Okocimską, Krępowieckiego i Olbrachta. Prosimy o wzięcie świec na Drogę Krzyżową ulicami Parafii. 

Wielki Czwartek 29.03. g.18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek 30.03. g.8.00 ciemne jutrznie, godz.18.00 Liturgia Męki Pańskiej. W tym Dniu Kościół nie sprawuje Mszy Św. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Wielki Piątek jest dniem postu ścisłego, który obowiązuje katolików w wieku 18-60 lat, pozostali zachowują post zwykły.Wielka.

Wielka Sobota 31.03.- zachęca się wiernych do postu paschalnego, godz.8.00 ciemne jutrznie, święcenie pokarmów w nawie głównej kościoła górnego od godz.9.00 do 17.00

Wigilia Paschalna 31.03 o godz.20.00, na nią przychodzimy ze świecami

Adoracja Najświętszego Sakramentu

  • w Ciemnicy - Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej do godz.22.00
  • w Ciemnicy - Wielki Piątek od godz.8.00 do Liturgii Męki Pańskiej w Grobie Pańskim - Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej do 22.00
  • w Grobie Pańskim - Wielka Sobota od godz.8.00 do 18.00
  • W Wielkanoc 01.04 Rezurekcja rozpocznie się o godz.6.00, procesja przejdzie ulicami: Góralską, w lewo Okocimską, w lewo Krępowieckiego i w lewo Olbrachta-zapraszamy Panów i Osoby chętne do niesienia feretronów i baldachimu w procesji

5.  Młodzież serdecznie zapraszamy na XXXIII Światowe Dni Młodzieży w diecezjach w sobotę 24 marca do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie; można dojechać tam we własnym zakresie, można pojechać w grupach, ale też i z Rodzicami; o g.11.00 w Wilanowie zawiązanie wspólnoty, o 12.00 Msza Św., a o 14.00 koncert uwielbienia.

6.  Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00

7.  Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje Wielkiego Tygodnia można składać do skarbonek w kruchcie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

8.  Nadal trwa akcja pomocy dla podopiecznych naszego Caritasu. Dary prosimy składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9.  W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 jest odprawiana w kościele modlitwa brewiarzowa, zwana Jutrznią. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

10. Osoby zainteresowane przekazaniem 1% z podatku PIT na rzecz parafialnego Caritasu lub Fundacji Nasza Przyszłość proszone są o przynoszenie PIT do sali nr 5 w każdą środę w godzinach od 17.00 do 18.00.

11. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Back to top