Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu (2017.12.24)

1.  W minionym tygodniu Ojciec Św. Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego.

2.  23 grudnia odprawiliśmy ostatnie roraty. Dziękujemy Bogu za łaskę adwentowego czuwania z Matką Najświętszą, która uczy nas przyjąć Pana Jezusa; gorąco dziękujemy Wspólnotom Neokatechumenalnym za adwentowe godziny brewiarzowe, Parafianom za czuwanie w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP; uczestnikom Rorat, zwłaszcza Dzieciom i Ich Rodzicom, Służbie Liturgicznej, Szafarzom Nadzwyczajnym Eucharystii, Braciom Zakonnym: Eugeniuszowi i Andrzejowi, Siostrom Jezusa Miłosiernego, zwłaszcza S. Maksymilianie, Panom: Kościelnemu i Organiście, wszystkim Księżom: naszej parafii, Księżom z Drogi Neokatechumenalnej, ks. Mateuszowi Rogacjoniście, za posługę liturgiczną zwłaszcza w konfesjonale, ks. diakonowi za posługę w Liturgii, kiedy jest u nas w parafii-wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

3.  Zapraszamy Dzieci i Dorosłych do grupy formacyjnej "adwentowe dzieci Boże czuwania z Maryją" Chętni wypełniają kartę swoich danych i przekazują do ks. Proboszcza do zakrystii lub kancelarii.

4.  Zachęcamy do przeżywania Wigilii Bożego Narodzenia na czuwaniu, modlitwie i poście, choć Wigilia przypada dziś w IV niedzielę Adwentu; w naszym kościele Msze Św. są odprawiane o g.7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz 13.00 - nie będzie Mszy Św. wieczorem o g.17.00 i 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Bożonarodzeniową Pasterkę o północy, którą poprzedzi spektakl naszego teatru "to ma sens". Przedstawienie "moje Betlejem" rozpocznie się 24.12 o g.23.00. W Boże Narodzenie 25.12 pierwsza Msza Św. o g.8.30 następne jak w każdą niedzielę, w drugi dzień Świąt 26.12 niedzielny porządek Mszy Św. Taca zbierana 26.12 przeznaczona jest na wsparcie KUL.

5.  Już dzisiaj Wszystkim i Parafianom i Gościom, Wszystkim Wspólnotom i Duszpasterstwom, składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, by w Waszych sercach było Boże Narodzenie i przez Was by Bóg mógł się rodzić dla spotykanych Ludzi-On po to z nieba zstąpił, aby nas do nieba wprowadzić; dajmy się prowadzić Jezusowi Chrystusowi, naszemu Dobremu Pasterzowi!

6.  Bardzo dziękujemy ks. Marcinowi i Siostrze Albercie za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji świątecznej kościoła. Również serdeczne Bóg zapłać za pracę przy wystroju kościoła Panom: Janowi Zimowskiemu, Wojciechowi Białkowskiemu, Józefowi Jaworskiemu, Henrykowi Fedorczukowi, Zenonowi Wieczorkiewiczowi, Władysławowi Dąbrowskiemu, Stanisławowi Nowickiemu, Sławomirowi Czyżowi i Pani Karinie

7.  Z tyłu kościoła Caritas rozprowadza opłatki.

8.  Również z tyłu kościoła można otrzymać sianko na stół wigilijny i wodę święconą, rozprowadzają je ministranci, ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów ministrantów.

9.  Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Warszawie ”, jaki odbędzie się w Hali Torwar 4 stycznia 2018 roku o godzinie 19.00. Wstęp z biletami-odpłatny.

10. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Back to top