Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu (2017.12.17)

1.  Bardzo dziękujemy tym Parafianom, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w minionym tygodniu, Bóg zapłać za przekazane ofiary i życzliwość. Przypominamy, iż ofiary kolędowe przeznaczymy głównie na ufundowanie organów w naszym kościele. Obecnie P. Organista gra na organach elektronicznych, natomiast chcemy kupić organy piszczałkowe 52 głosowe.

2.  Dzisiaj po mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 dzieci z placówki wsparcia dziennego Caritas Archidiecezji Warszawskiej będą sprzedawały przygotowane przez siebie ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na jednodniową wycieczkę.

3.  Tą niedzielą 17 grudnia wchodzimy w drugą część adwentu- bliższe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Formularze Mszalne mają bardziej Maryjny charakter, gdyż Maryja uczy nas godnie i dobrze przyjmować przychodzącego Boga. Bardzo nas cieszy udział Parafian w Roratach, zwłaszcza Dzieci. Nadal Wszystkich na Roraty o g.6.30 gorąco zapraszamy. Dzieci po roratach zapraszamy na śniadania w plebanii. W tym tygodniu w sobotę 23.XII o g.6.30 ostatnie roraty i podsumowanie konkursu roratniego; na te ostatnie roraty dzieci przynoszą łańcuch choinkowy sklejony z pasków otrzymywanych codziennie na roratach-jeśli dziecko było na wszystkich roratach, łańcuch powinien posiadać osiemnaście ogniw. Konkurs wygrywają dzieci, które były na wszystkich roratach, dla pozostałych też będą jakieś upominki.

4.  W tym ostatnim tygodniu adwentu od 18 do 23 grudnia, spowiadamy codziennie na wszystkich Mszach Św., a wieczorem od godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich, bo Bóg pragnie się narodzić w każdym człowieku.

5.  Wspólnota Kobiet zaprasza na Adorację w poniedziałek 18 grudnia o godz. 19.30 w Kaplicy Adoracji.

6.  W adwencie od poniedziałku do piątku włącznie w dolnym kościele o g. 5.45 Jutrznia z czytaniami godziny czytań, natomiast w górnym kościele oprócz niedziel o g.6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

7.  Teatr Dobrego Pasterza "To ma sens" zaprasza na przedstawienie poświęcone narodzinom Jezusa. W Wigilię 24 grudnia o godzinie 23:00. Przedstawienie nosi tytuł Moje Betlejem.

8.  Zachęcamy do przeżywania Wigilii Bożego Narodzenia na czuwaniu, modlitwie i poście. Wigilia przypada w IV niedzielę Adwentu; w naszym kościele Msze Św. będą odprawione o g.7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz 13.00 - nie będzie Mszy Św. wieczorem o g.17.00 i 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Bożonarodzeniową Pasterkę o północy, którą poprzedzi wcześniej wspomniany występ naszego zespołu teatralnego. W Boże Narodzenie 25.12 pierwsza Msza Św. o g.8.30 następne jak w każdą niedzielę, w drugi dzień Świąt 26.12 niedzielny porządek Mszy Św. Taca zbierana 26.12 przeznaczona jest na wsparcie KUL.

9.  Z tyłu kościoła Caritas rozprowadza opłatki, można też nabyć świecę ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas''. Ofiary składane przy opłatkach i za świece zasilą budżet parafii i z niego przeznaczane są na Caritas.

10. Również z tyłu kościoła można otrzymać sianko na stół wigilijny i wodę święconą, rozprowadzają je ministranci, ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów ministrantów.

11. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe: mąka, cukier, olej, makaron, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.

12. Powstające w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zwraca się do Państwa z serdeczną prośbą. Szukamy pamiątek związanych z Papieżem Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia. Interesują nas rzeczy, które mają osobistą wartość dla was i waszych rodzin. Jeśli mają Państwo: przedmioty należące do bohaterów naszej ekspozycji, zdjęcia z którymś z nich, odręcznie napisane listy, dedykacje lub inne pamiątki, które przechowują Państwo w domu, prosimy o kontakt. Numer telefonu i adres mailowy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.muzeumjp2ipw.pl lub w zakrystii. Przedmioty, których nie będą mogli Państwo nam przekazać, chcielibyśmy zdigitalizować. Dziękujemy!

13. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Back to top