Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu (2017.12.10)

1.  Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

2.  Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Bartłomiej Urbanowicz. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Św. W poniedziałek 11, we wtorek 12 i w środę 13 grudnia plan rekolekcyjny wygląda jednakowo: 6.30 roraty z nauką dla dorosłych i dzieci, dla dorosłych o 8.00, 9.00 oraz 18.00, natomiast o 19.15 Msza Św. z nauką dla młodzieży i studentów. W Środę Mszą Św. o g.19.15 zakończymy rekolekcje. Naszą wdzięczność wobec posługi rekolekcyjnej ks. Bartłomieja będziemy mogli wyrazić w środę poprzez ofiarę na tacę. Zachęcamy gorąco do korzystania ze spowiedzi Świętej. Spowiedź podczas wszystkich Mszy Św. w czasie rekolekcji, i dodatkowo 11, 12 i 13 grudnia od godz. 17-tej.

3.  Bardzo dziękujemy tym Parafianom, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w minionym tygodniu, Bóg zapłać za przekazane ofiary i życzliwość. Karty z informacją o kolędzie w danym bloku prosimy odbierać w zakrystii lub w kancelarii. Karty te należy wywiesić w bloku. Plan kolędy znajduje się tutaj

4.  Bardzo nas cieszy udział Parafian w Roratach, zwłaszcza Dzieci. Nadal Wszystkich na Roraty o g.6.30 gorąco zapraszamy. Dzieci po roratach zapraszamy na śniadania w plebanii.

5.  W adwencie w dolnym kościele o g. 5.45 Jutrznia z czytaniami godziny czytań, natomiast w górnym kościele o g.6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

6.  Podajemy adwentowy porządek Mszy Św. w dni powszednie: 6.30 roraty, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.00

7.  Zapraszamy dzisiaj o g. 20.00 na koncert muzyczno-wokalny min. kompozycji Vivaldiego, wstęp wolny.

8.  Wspólnota Fatimska i Kółko Różańcowe serdecznie zapraszają na Różaniec Wynagradzający, które zostanie odprawiony w środę 13 grudnia o godz. 17.oo w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

9.  Z tyłu kościoła Caritas rozprowadza opłatki, można też nabyć świecę ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas''. Również można tam otrzymać sianko na stół wigilijny i wodę święconą, rozprowadzają je ministranci, ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów ministrantów.

10. W niedzielę 17.12.17r. po mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 dzieci z placówki wsparcia dziennego Caritas Archidiecezji Warszawskiej będą sprzedawały przygotowane przez siebie ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na jednodniową wycieczkę.

11. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe: mąka, cukier, olej, makaron, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Również we wszystkie niedziele Adwentu będą rozprowadzane świece wigilijne i opłatki. Ofiary zasilą kasę parafialną, z której też zasilany jest budżet parafialnej Caritas.

12. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Back to top