Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
w XXXIV Niedzielę Zwykłą (2017.11.26)

1.  Tekst umowy kupna organów jest jeszcze w uzgodnieniach ze stroną niemiecką po uwagach naszego prawnika.

2.  Wspólnota Kobiet zaprasza na spotkanie formacyjne 27 listopada. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00, dalsza część w sali nr 4.

3.  28 listopada przypadają imieniny ks. Prał. Struzika i obecnego proboszcza, prosimy o modlitwę za Solenizantów; zapraszamy też na Mszę Św. we wtorek 28.11 o g.6.30 w intencji Solenizantów. Przy tej okazji Proboszcz serdecznie dziękuje za wszelkie dowody życzliwości i pamięci, zwłaszcza za modlitwy.

4.  W tym tygodniu 1 grudnia pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi Św. i Komunii Św. wynagradzającej, zwłaszcza przypominamy dzieciom klas IV, że praktyka 9 pierwszych piątków miesiąca jest formą ich przygotowania do rocznicy I Komunii Św. Spowiedź podczas wszystkich Mszy Św., po południu od g.17.00. W pierwszy piątek o 15.00 będzie sprawowana Msza św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w kaplicy.

5.  Kółko Różańcowe i Wspólnota Fatimska serdecznie zapraszają na nabożeństwo wynagradzające pierwszej soboty miesiąca, które zostanie odprawione w dn. 2 grudnia o godz. 9.00.

6.  W I niedzielę, Adwentu, tj. 3 grudnia br. ofiary składane na tacę przeznaczone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

7.  W związku z rozpoczęciem kolędy bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych bloków o odbieranie karty informacji o kolędzie do wywieszenia na drzwiach wejściowych, prosimy też o pomoc w przekazywaniu informacji o kolędzie, by dotarła do wszystkich mieszkańców wyznaczonego domu.

8.  Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w 2 niedzielę adwentu-10 grudnia i będą trwać do środy 13 grudnia. Poprowadzi je ks. Bartłomiej Urbanowicz.

9.  Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Prosimy o produkty długoterminowe: mąka, cukier, olej, makaron, słodycze. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Również we wszystkie niedziele Adwentu będą rozprowadzane świece wigilijne i opłatki. Ofiary zasilą kasę parafialną, z której też zasilany jest budżet parafialnej Caritas.

10. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Plan Kolędy 2017/2018

Tydzień I

♦   4.12 poniedziałek – ul. Jana Olbrachta 4 – 44 (numery parzyste), ul. Szczecińskiego 1, 3, ul. Górczewska 123-141 (numery nieparzyste) od 18.00, ul. Okocimska 2 – od godz. 18.00

♦  5.12 wtorek – ul. Okocimska 3 – od godz. 18.00

♦  6.12 środa – ul. Okocimska 5, 7 – od godz. 18.00

♦  7.12 czwartek – ul. Okocimska 9 – od godz. 18.00

♦  8.12 piątek – nie ma kolędy - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

♦  9.12 sobota – ul. Okocimska 4, ul. Góralska 2,4 – od godz. 14.00 

Back to top