Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykłą (2017.11.05)

1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje w parafii.

2.  Dzisiaj Spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Św. o g.10.00 w sali kolumnowej, serdecznie zapraszamy, również wszystkich chętnych do wstąpienia do Żywego Różańca.

3.  Od jutra będzie dostępna w kancelarii książka intencji mszalnych na 2018r, można więc zamawiać intencje na przyszły rok. Przypominamy, że rezerwacje trzeba potwierdzić najpóźniej tydzień przed terminem zamówionej Mszy Św.

4.  Wspólnota Kobiet zaprasza na adorację, która odbędzie się jutro o g. 19.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

5.  W najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne dla mężczyzn. Każdy, kto chce umocnić swoją miłość do żony i dzieci jest mile widziany. Początek o godz. 20.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

6.  Już po raz trzeci duszpasterstwo rodzin naszej parafii organizuje zimowy wypoczynek dla rodzin. Wyjazd do Poronina k/Zakopanego w dniach 20-27.01.2018 roku. Szczegóły i zapisy u ks. Sławomira do 19 listopada.

7.  W niedzielę 19 listopada będziemy obchodzić ogłoszony przez Ojca Św. Franciszka pierwszy światowy dzień ubogich, o godz. 13.00 zapraszamy na Mszę Świętą sprawowaną w intencji osób potrzebujących oraz darczyńców naszego parafialnego Caritas. Po Mszy Świętej zapraszamy na poczęstunek do Sali Kolumnowej.

8.  Dzieci, które uczestniczą w Mszy Św. niedzielnej innej niż o g.11.30 mogą też otrzymać karteczki - Ziarno, zgłaszają się po nie do zakrystii.

9.  Zaproszenie naszego Ordynariusza:

     Umiłowani Diecezjanie!

     W sobotę, 11 listopada br., zapraszam Was do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Świątynia Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu jest szczególnym miejscem do przeżywania tego rodzaju uroczystości.

     Obchody rozpoczniemy Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godzinie 9.00, w obecności przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych. Podczas Eucharystii odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej oraz podziękujemy Bogu za wolność i niepodległość, prosząc Go o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną.

     Zapraszam także na koncert – Mszę F-dur Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, który rozpocznie się o godz. 20.00. Wystąpią wybitni polscy artyści, w tym: Małgorzata Walewska i Andrzej Lampert, a także polskie cenione orkiestry symfoniczne i chóry. Dyrygować będzie Pedro Amaral – dyrektor artystyczny Filharmonii Lizbońskiej. Niech nasza obecność w Świątyni Opatrzności Bożej będzie wyrazem dziękczynienia Bogu za dar odzyskanej wolności. Wszystkim z serca błogosławię.

     † Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

10. W sobotę 11 listopada Święto Niepodległości - 99 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej i do modlitwy za Ojczyznę. Również w tym dniu przypada Święto Patrona Ks. Marcina-Drogiemu Solenizantowi życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i radości z posługi kapłańskiej. Zachęcamy do modlitwy za Solenizanta, Msza Św. imieninowa o bł. Boże dla ks. Marcina będzie sprawowana w sobotę 11.XI o g.6.30 - zapraszamy.

11. W przyszłą niedzielę 12 listopada zbiórka do puszek z okazji IX Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym

12. Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych i poezji okresu niepodległościowego pt. KOCHAM CIĘ POLSKO! w wykonaniu Chóru Wychowanków Władysława Skoraczewskiego JUBILUS w niedzielę 12 listopada o godz.14.00

13. Dziękujemy Wszystkim, którym leży na sercu dobro Kościoła, za wspieranie zbawczej misji Kościoła przez ofiary duchowe i materialne, a zwłaszcza życie według Ewangelii Jezusa. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Back to top