Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą (2017.08.20)

1.   Od 26.06 do 31.08.17 obowiązuje wakacyjny rozkład Mszy Św.: w dni powszednie Msze Św. o g.6.30, 8.00 i 19.00-wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja od 8.30 do 19.00; w niedziele Msze Św. o g.7.00, 8.30, 10.00, 12.00 oraz 19.00; adoracja Najśw. Sakramentu od g.13.00 do 19.00. Wakacyjny porządek Mszy Św. wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

2.   Dzisiaj na Mszy Św. o g.12.00 prymicja ks. Krzysztofa Pacholaka ze specjalnym błogosławieństwem prymicyjnym, serdecznie zapraszamy.

3.   W tym tygodniu we wtorek 22.08 wspomnienie NMP Królowej, Msze Św. według planu dnia powszedniego, podobnie w sobotę 26.08 w Uroczystość NMP Częstochowskiej, zapraszamy do udziału we Mszy Św.

4.   Episkopat Polski w Jubileuszowym Roku 100. rocznicy objawień fatimskich 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odnowił Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski Akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto Narodzenia Matki Bożej, tj. 8 września 2017 roku. W naszym kościele na każdej Mszy Św. 8 września br będzie dokonany Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

5.   Przypominamy, że w niedzielę, 10 września br., w kościołach i kaplicach naszej archidiecezji tradycyjnie będzie miała miejsce zbiórka na tacę na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

6.   W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, jaki miał miejsce na początku lipca br. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę, 24 września br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Warszawskiej została przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej katedry.

7.   Wszystkim Wam Kochani Bracia i Siostry życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień dzisiaj rozpoczęty.

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski

Drodzy Bracia i Siostry!

8 września 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nałożenie papieskich koron na wizerunek Bogurodzicy dopełniło niejako ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, który po obronie Jasnej Góry przed Szwedami, 1 kwietnia 1656 r. obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego.

Uroczystość koronacyjna w 1717 r. zjednoczyła na Jasnej Górze Polaków, stając się ogólnonarodową manifestacją wiary. Ten akt uznający Maryję za Królową Polski był punktem odniesienia w wielu, nierzadko trudnych momentach polskiej historii. Jasna Góra stała się Duchową Stolicą Polski i celem licznych pielgrzymek, a tym samym źródłem odnowy życia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.

Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

Apel przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Back to top