Parafia św. Jana Pawła II w Równym na Ukrainie

Parafia misyjna, w której posługę pełnią księża po Diecezjalnym Misyjnym Seminarium Redemptoris Mater w Warszawie, związanym z nasza parafią przez posługę wielu pochodzących z niego naszych wikariuszy. 

Odbiorca: VALENTYN VASYLEVSKYY
Nr konta: 53 1020 1169 0000 8502 0261 7785 (PKO Bank Polski)
Tytułem: Darowizna na parafię Jana Pawła II w Równym

Niestety z powodu pewnych urzędowych trudności parafia nie posiada konta parafialnego. Ewentualną pomoc prosimy kierować na konto wikariusza ks. Valentego Vasylevskiego.

O misji

Miasto Równe leży na Ukrainie na drodze pomiędzy Warszawą a Kijowem, około 200 km od polskiej granicy. Miasto liczy blisko 240 tyś. mieszkańców i znajdują się w nim dwie parafie katolickie.

W katolickiej parafii św. Jana Pawła II oprócz proboszcza ks. Piotra Kisielnickiego pochodzącego z Archideecezji Warszawskiej posługuje ks. Valenty Vasylewskyy z Żytomierza (Ukraina) - obaj po Diecezjalnym Seminarium Misyjnym Redemptoris Mater w Warszawie. Oprócz duszpasterzy znajduje się tam też kilka rodzin wielodzietnych z różnych krajów na tzw. misji ad gentes (do pogan). Rodziny regularnie ewangelizują wychodząc na ulicę i głosząc Dobrą Nowinę do ludzi oddalonych od Kościoła. Wraz z księżmi tworzą małą komórkę kościelną w której Bóg pozwala doświadczać jedności niezależnie od pochodzenia i języka.

Budowany kościół jest bardzo piękny i nowoczesny. Niedługo zostanie ozdobiony ikonami w stylu bizantyjskim, tak bliskim ludziom na Wschodzie, by każdy mógł się tam dobrze czuć i doświadczyć Bożej miłosci.

Back to top