Zapraszamy do korzystania z zasobów Biblioteki parafialnej

Biblioteka znajduje się na pierwszym piętrze budynku parafialnego - dojście schodami przy zakrystii.

„Poszukiwanie Boga nie jest drogą na pustyni. Bóg sam wysłał pewne sygnały za pośrednictwem słowa. Stąd centralna rola bibliotek w klasztorach (przyp. w parafii) i stąd waga słowa jako racjonalnego instrumentu komunikowania się z innymi i z Bogiem"

Joseph Ratzinger, „Ratzinger na celowniku", s 142

O Bibliotece

Biblioteka posiada szeroki zakres tematyczny zbiorów: od pozycji teologiczno-filozoficznych, przez tzw. literaturę religijną (powieści, opowiadania), aż po wyd. popularne z zakresu psychologii i pedagogiki (poradniki). Jednym słowem jest to ciekawa oferta dla całej rodziny.

Osoby zainteresowane poszerzaniem swojej wiedzy i pogłębianiem religijności, znajdą:

♦ komentarze biblijne – pozwalające lepiej zrozumieć Pismo Święte,

♦ książki pomocne w rozwiązywaniu problemów małżeńskich i wychowawczych – opracowania z zakresu teologii małżeństwa i rodziny oraz poradniki psychologiczne,

♦ opracowania pomagające pełniej uczestniczyć w liturgii Mszy św. i w sakramentach świętych,

♦ dokumenty Kościoła i dokumenty papieskie (encykliki, adhortacje, listy apostolskie),

♦ literaturę religijną dla dzieci i książeczki dla dzieci,

♦ biografie świętych, często w formie literackiej (opowieści, opowiadania),

♦ książki o innych wyznaniach i religiach oraz o ruchach religijnych i sektach,

♦ książki z literatury zagranicznej i polskiej,

♦ książki o tematyce historycznej

♦ książki filozoficzne.


Aktualności

Opublikowano: 22 marca 2018

25 i 27 marca 2018 biblioteka będzie zamknięta

Opublikowano: 23 stycznia 2018

„A ty się odważ świętym stanąć Pana
A ty się odważ stanąć jeden sam
Być świętym – to nie zlękły powstać z wschodem
To ogromnym być, przytomnym być!”

C.K. Norwid: „A ty się odważ”

„Kostka” znaczy „więcej”

Oto prawdziwe wezwanie na ten rok dla Was, Młodzi Przyjaciele, Rodzice i Wychowawcy: „Kostka” znaczy „więcej!” Żyjąc w XXI wieku nie powtórzymy dokładnie czynów św. Stanisława Kostki. Naszym zadaniem jest raczej zrozumienie ducha tego świętego, który nie dał się zwieść mirażowi wygodnego życia, zabezpieczonego majątkiem rodziców. Miał odwagę przeciwstawić się panującym modom i naciskom grupy. Nie chciał ani imponować, ani uczynić z życia jednej wielkiej rozrywki. Był silną osobowością, miał swoją klasę i styl. Do końca zachował wolność. To nie był młody człowiek, który nie wie, po co żyje, jest znudzony i apatyczny, żądający od innych, a nie dający nic z siebie. Nie pozwalał sobie na eksperymenty w poszukiwaniu szczęścia. Wiedział, że ten świat nie zaspokoi jego tęsknot, że prędzej czy później poczułby się w nim oszukany lub zawiedziony.

Zapraszamy do przeczytania paru pozycji o Św. Stanisławie Kostce:

Ks. Jan Śledzianowski  -  Śladami Kostki
Ks. Jan Bońkowski  - Świety Stanisław Kostka.


Nowości wydawnicze

 

Myśląc z Wojtyłą

.

Dusza i ciało

.

Ekonomia a chrześcijaństwo

.

Ty jesteś Piotr

To niezwykła książka, w której autor posługując się żywym i barwnym językiem, pozwala św. Piotrowi opowiedzieć o swoim życiu.

Tryptyk o wierze

Większość tekstów papieskich zamieszczonych w tej książce związana jest ze Światowymi Dniami Młodzieży. Papieskie przesłania  do młodych ludzi, mimo upływu czasu, wciąż zaskakują aktualnością i uniwersalnością.

Wiedeńska gra

Hiszpania, rok 1913. Isabel Alsasua przeżywa wielki dramat, nie tylko straciła rodziców , ale też przed ślubem zostaje4 porzucona przez narzeczonego. Na szczęście pomocną dłoń wyciąga do niej ciotka...

Jezu, Ty się tym zajmij!

Mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki . Jej lektura bardzo mocno mnie poruszyła  i zapewne poruszy każdego, kto po nią sięgnie. Rozpala serce miłością ku Bogu i do poświecenia  Jemu wszystkiego, bez wyjątku.

Walczący z demonami

Książka opowiada o jednym z najpotężniejszych egzorcystów w dziejach Kościoła, ojcu Matteoz Agnone, kapucynie żyjącym  na przełomie XVI i XVII wieku.

 

Back to top