Pierwsza Komunia

Duszpasterstwo stanowi etap wtajemniczenia chrześcijańskiego obowiązkowy dla wierzących rodzin katolickich naszej parafii, których dzieci rozpoczynają III klasę szkoły podstawowej. Formacja trwa cały rok szkolny i obejmuje zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Formacja

Msze święte - we wszystkie niedziele i tzw. święta nakazane:

Obecność na niedzielnej Mszy św. należy do podstawowych obowiązków każdego katolika, a nieuzasadniona nieobecność stanowi poważne zaniedbanie. Zapraszamy na Msze św. dla dzieci, które w naszej parafii odbywają się o godz. 11:30, choć nie jest najważniejsze, w którym kościele i o której godzinie będziecie – ważne, by być! Do naszej parafii zapraszamy koniecznie na specjalnie Msze św. w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św. w wybrane niedziele na godzinę 15:30 (szczegóły poniżej).

12.09.2018 (środa) po Mszy św. o godz. 19:00 - Spotkanie organizacyjne z rodzicami.

Zasady odnośnie przygotowania do I Komunii św. Katecheza: „Rola rodziców w przygotowaniu dzieci do I Komunii Świętej. Modlitwa w życiu chrześcijanina.”

Indywidualne, jednorazowe spotkanie z rodzicami każdego dziecka wg. potrzeb

Spotkania (bez dzieci) będą odbywać się w Bibliotece parafialnej (na I piętrze, nad Księgarnią - wejście od strony plebanii), po uprzednim umówieniu się na konkretny termin i potrwają ok. 15 min. Proszę o punktualność, by uniknąć konieczności opóźniania kolejnych spotkań. Jeśli przyjdą Państwo z dziećmi, mogą one na czas rozmowy poczekać w kaplicy Miłosierdzia Bożego, albo na korytarzu przy Bibliotece. W celu ustalenia daty i godziny spotkania proszę o kontakt telefoniczny, najlepiej we czwartki w godz. 14:00-16:00, pod numerem 576 194 522 (ks. Michał).

W październiku - Msza św. z poświęceniem i wręczeniem różańców.

W październiku - Nabożeństwa różańcowe:

dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17:00. Gdyby te dni nie pasowały to zapraszamy na nabożeństwa dla dorosłych: od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18:00; w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00

W listopadzie - Msza św. z katechezą o Dekalogu

W grudniu  - Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.

W grudniu - Msza św. z poświęceniem i wręczeniem medalików.

W lutym - Msza św. z katechezą o Sakramencie Pojednania

W marcu - Msza św. z poświęceniem i wręczeniem modlitewników.

W Wielikim Poście - Nabożeństwa drogi krzyżowej

  dla dzieci w piątki o godz. 17:00. Dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 18:00.

W kwietniu - Msza św. z katechezą o Sakramencie Eucharustii

W maju - Nabożeństwa majowe:

od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18:00; w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 17:00.

Pierwsza Komunia Święta

Biały Tydzień - Msze św. od poniedziałku do piątku po Pierwszej Komunii Świętej:

To okres radości i podsumowania czasu formacji, kiedy dzieci zaproszone są do umocnienia swojej więzi z Chrystusem Eucharystycznym przez codzienny udział we Mszach św. i przyjmowanie Komunii Świętej. Każdy dzień poświęcony jest na poszerzanie chrześcijańskiej świadomości np. poprzez budowanie odpowiedzialności za misje itp.

Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. i procesja ulicami parafii.

Choć uroczystość Bożego Ciała przypada najczęściej po I Komunii św. to ma z nią ścisły związek i stanowi niejako zwieńczenie całego roku przygotowań do Jej przyjęcia. Zapraszamy do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie procesji Bożego Ciała, która odbędzie się ulicami naszej parafii.

Back to top