Focolari

Międzynarodowy ruch założony przez włoską charyzmatyczkę Chiarę Lubich (1920-2008), którego mottem przewodnim jest wezwanie Jezusa „Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty Ojcze we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał” (J 17,21).

www.focolare.org/polska

Pierwsza Komunia

Duszpasterstwo stanowi etap wtajemniczenia chrześcijańskiego obowiązkowy dla wierzących rodzin katolickich naszej parafii, których dzieci rozpoczynają III klasę szkoły podstawowej. Formacja trwa cały rok szkolny i obejmuje zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Więcej o duszpasterstwie

W naszej parafii istnieje jedna wspólnota Focolari składająca się ze starszych osób.

Spotkania w parafii odbywają się w czwartą niedzielę miesiąca o godz. 15:00 w sali nr 4.

Podczas spotkania trwającego ok. 2 godz. członkowie wspólnoty rozważają tzw. Słowo Życia tj. zdanie z Ewangelii z komentarzem Chiary Lubich, wybrane na dany miesiąc i dzielą się doświadczeniem przeżywania tego Słowa we własnym życiu. Po spotkaniu w miarę możliwości uczestniczą we Mszy Świętej w parafii.

Formacja

Formacja w naszej wspólnocie zasadniczo obejmuje:

♦ Spotkania wspólnotowe w parafii na rozważaniu Ewangelii - ok. 2 godzin raz w miesiącu

♦ Spotkania strefowe lub tematyczne Ruchu Focolari na szczeblu regionalnym - co 2 miesiące.

Jako ważne uzupełnienie formacji we wspólnocie w parafii zachęca się także do wyjazdów:

♦ na Kongres Aderenti Ruchu Focolari we Włoszech (Castel Gandolfo).

♦ na organizowaną co jakiś czas pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Oprócz formacji na spotkaniach mamy też kontakt z osobami ze wspólnoty, które z racji wieku lub choroby nie mogą uczestniczyć już w naszych spotkaniach, służymy im pomocą i pamiętamy o nich w modlitwie.

Jak dołączyć?

Włączenie do wspólnoty nie wymaga żadnych formalności. Najprościej po prostu przyjść na spotkanie formacyjne i zobaczyć. Serdecznie zapraszamy!!!

Najlepszą jednak formą formą poznania ruchu Focolai jest wyjazd na wakacyjny Kongres Aderenti do Castel Gandolfo we Włoszech - szczegóły odnośnie takiego wyjazdu możemy udzielić na spotkaniu.

Aktualności

Historia

W naszej parafii wspólnota Focolari istnieje od 2007 r. 

Odnośnie historii ruchu w Kościele powszechnym zobacz na stronie ruchu.

Back to top